TikTak.al

2024

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë
Bota, Kryesore, Të Fundit

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë

19 qershori është një festë amerikane, që shënon ditën kur skllavëria përfundoi në shtetet e konfederatës gjatë Luftës Civile Amerikane më 1865. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Scott Sterns, kandidatët për president të Shteteve të Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump po bëjnë fushatë rreth kësaj date të rëndësishme për të fituar mbështetjen

Shënon Shqipëria, Gjasula barazon shifrat
E-TJERA

Shënon Shqipëria, Gjasula barazon shifrat

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

Klaus Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror
E-TJERA

Klaus Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

Derisa po zhvillonte aksion para MINT-it, i thyhet vetura kryetares së Rinisë Demokratike – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Derisa po zhvillonte aksion para MINT-it, i thyhet vetura kryetares së Rinisë Demokratike – BotaShqip

KOSOVA Vetura e kryetares së rinise së PDK-së, Arbnora Salihut, është thyer dhe janë vjedhur gjësende, derisa kjo e fundit po merrte pjesë në një aksion simbolik para Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë. Nga vendi i ngjarjes u bë e ditur se janë vjedhur çanta, kuleta dhe telefona të saj dhe disa aktivisteve të

“FAST-i” i policisë në aksion: Arreston të kërkuarin nga Gjermania – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

“FAST-i” i policisë në aksion: Arreston të kërkuarin nga Gjermania – BotaShqip

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor, në vazhdën e bashkëpunimit policor ndërkombëtar, ka pranuar një kërkesë për bashkëpunim nga Gjermania. Kërkesa është përcjellë për zbatim te Departamenti i Policisë Kufitare të PK-së. Në kërkesë të ardhur nga Gjermania kërkohej bashkëpunim në ndalim e një personi të dyshuar për autoritetet gjermane. I dyshuari

Opozita e lëshon mbledhjen e Komisionit, përplasen me ministren Hajdari – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Opozita e lëshon mbledhjen e Komisionit, përplasen me ministren Hajdari – BotaShqip

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka raportuar në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për nivelin e zbatimit të Ligjit për tregti me jashtë. Edhe kjo mbledhje nuk ka kaluar pa përplasje ndërmjet pozitës e mazhorancë, madje këta të fundit e lëshuan mbledhjen. Ministrja Hajdari, fillimisht tha se më vitin 2022

Scroll to Top