TikTak.al

2024

18/06/2022 – Top Awards | Top Channel
Uncategorized

18/06/2022 – Top Awards | Top Channel

Themeluar në 2015, Top Music Awards është “shtylla kurrizore” e kanaleve muzikore të Top Media. Fillimisht me The Top List, klasifikimin e vetëm dhe më gjithëpërfshirës të muzikës moderne shqiptare, më pas me ceremoninë e parë të standarteve botërore të vlerësimit të artistëve. Në 7 vite Top Music Awards është kthyer në një pikë referimi

Ushtari i forcës kundër terrorizmit në Francë goditet me thikë në stacionin e policisë, pak ditë para ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike
Bota, Kryesore, Të Fundit

Ushtari i forcës kundër terrorizmit në Francë goditet me thikë në stacionin e policisë, pak ditë para ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike

Operacioni Sentinelle është një operacion ushtarak kundër terrorizmit që u krijua pas sulmit terrorist në Charlie Hebdo në janar 2015. Franca ka rritur masat e saj të sigurisë rreth Parisit përpara Olimpiadës, që përfshin forcimin e forcave të Operacionit Sentinelle. “Mendimet tona janë me ushtarin e plagosur këtë mbrëmje në Gare de l’Est, i cili

Mbyet 50-vjeçari në liqenin e fshatit Grevë
E-TJERA

Mbyet 50-vjeçari në liqenin e fshatit Grevë

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

Me temën “Shembje Patriarkatit”, nis festivali “Anibar 2024”
Art/Kulturë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, nis festivali “Anibar 2024”

Të hënën, në ambientin magjepsës të liqenit të Parkut Karragaq në qytetin e Pejës, u bë hapja zyrtare e edicionit të 15-të të Festivalit Ndërkombëtar të Animacionit, Anibar. Ky festival i shumëpritur, që ka fituar një reputacion të veçantë në skenën ndërkombëtare të animacionit, u hap me një ceremoni madhështore që përfshinte një atmosferë të

Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur
Lajme / Qëndrimi i Serbisë

Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur

Dialogu Kosovë-Serbi, nuk është prioritet për Perëndimin, kjo për shkak të ngjarjeve globale. Kështu deklaron politikani Nenad Çanak. Megjithatë, ai sqaron se procesi ka dhënë rezultate të caktuara. Ai është i mendimit se situata ka ndryshuar në mënyrë drastike që nga viti i kaluar dhe thekson se tanimë Serbia ia njeh Kosovës shumë elemente të

Ushqimet që foshnjat nuk duhet të hanë – BotaShqip
TECH

Ushqimet që foshnjat nuk duhet të hanë – BotaShqip

TECH Tabelat nuk janë më relevante, sepse është vërtetuar se nuk ka ushqim që duhet dhënë fillimisht, pra nuk ka udhëzim që do të thotë – nëse janë mollë dhe karota… Tabelat nuk janë më relevante, sepse është vërtetuar se nuk ka ushqim që duhet dhënë fillimisht, pra nuk ka udhëzim që do të thotë

Scroll to Top