TikTak.al

2024

2 të vrarë dhe 5 të plagosur nga sulmet izraelite në Liban – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

2 të vrarë dhe 5 të plagosur nga sulmet izraelite në Liban – Balkanweb.com – News24

Dy anëtarë të Hezbollahut u vranë dhe pesë civilë u plagosën në sulmet izraelite që synonin disa zona në rajonin Baalbek në Libanin lindor dhe rajonin kufitar në Libanin jugor, raportuan burimet ushtarake dhe mjekësore libaneze. Burimet ushtarake, të cilët folën në mënyrë anonime, thanë se viktimat rezultuan nga nisja e 13 sulmeve ajrore nga

HEC-i i Skavicës, KSHH: Qeveria miratoi ligjin pa kryer studimin, cenon parimet kushtetuese dhe të sigurisë juridike
E-TJERA

HEC-i i Skavicës, KSHH: Qeveria miratoi ligjin pa kryer studimin, cenon parimet kushtetuese dhe të sigurisë juridike

Në Shqipëri diskutimet mbi ndërtimin e hidrocentralit të Skavicës në kaskadën e lumit Drin, mbi 3 hidrocentralet e tjera, Fierzës, Komanit dhe Vaut të Dejës, kanë një zanafillë që prej periudhës së komunizmit. Vetëm në dy dekadat e fundit ky projekt ka marrë vëmendjen e disa kompanive në të paktën 3 raste, por procedurat kanë

Blinken: E vlerësojmë koordinimin e Policisë me EULEX’in dhe KFOR’in për garantimin e sigurisë së civilëve në vendngjarje – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Blinken: E vlerësojmë koordinimin e Policisë me EULEX’in dhe KFOR’in për garantimin e sigurisë së civilëve në vendngjarje – BotaShqip

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë më një reagim lidhur me zhvillimet e djeshme në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Blinken ka thënë se Policia e Kosovës ka përgjegjësi të plotë për zbatimin e sundimit të ligjit në Republikën e Kosovës. Sekretari amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkaura

Aliu falënderon mërgatën për mirëpritjen në Kanada – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Aliu falënderon mërgatën për mirëpritjen në Kanada – BotaShqip

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka falënderuar mërgatën për mirëpritjen në Kanada. Aliu ka thënë se me kontributin e tyre, ata po dëshmojnë që largësia nuk e zbeh lidhjen me atdheun. “Në fund, natyrisht, ç’mënyrë më e mirë se ta përmbyllim vizitën tonë në Kanada, në mesin e bashkëatdhetarëve tanë. Të gjithë bashkëatdhetarët, po shkëlqejnë në profesione të

Scroll to Top