TikTak.al

Author name: botashqip.com

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan – BotaShqip

Dëshmitari Valdrin Dervishaj edhe në seancën e së premtes ka vazhduar dhënien e dëshmisë, në rastin e  vrasjes së trefishtë në Gllogjan, të cilën dëshmi e kishte filluar më 25 prill 2024. Ai tha se pas ngjarjes në natën kritike e kishte parë të akuzuarin Kreshnik me veturën e tij të bardhë në kafiterinë “24

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor – BotaShqip

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një kohe të shkurtër. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. “Prizren /21.05.2024 – 02:44. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se viktimës femër kosovare

Limaj: Kurti është rreziku kryesor për të ardhmen e vendit, do të bëjë çdo gjë për të qëndruar në pushtet – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Limaj: Kurti është rreziku kryesor për të ardhmen e vendit, do të bëjë çdo gjë për të qëndruar në pushtet – BotaShqip

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas vendimit të sotëm të kryeministrit Albin Kurti, për zbatimin e vendimit të Kushtetueses, për dhënien e 24 hektarëve tokë Manastirit të Deçanit. Limaj tha se Kurti është rreziku kryesor për të ardhmen e vendit, ku thotë se ka bërë çdo gjë vetëm për të arritur qëllimet

Avancimi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s dhe KiE – LDK e VV tregojnë kush janë meritorët – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Avancimi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s dhe KiE – LDK e VV tregojnë kush janë meritorët – BotaShqip

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë mendime të ndryshme sa i përket meritave për avancimin e Kosovës drejtë anëtarësimit në Këshillin e Evropës dhe avancimin në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, raporton Ekonomia Online. Nga LDK thonë për Ekonomia Online se meritore për këtë sukses të Kosovës janë të gjitha qeveritë, ndërsa nga VV-ja

Derisa po zhvillonte aksion para MINT-it, i thyhet vetura kryetares së Rinisë Demokratike – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Derisa po zhvillonte aksion para MINT-it, i thyhet vetura kryetares së Rinisë Demokratike – BotaShqip

KOSOVA Vetura e kryetares së rinise së PDK-së, Arbnora Salihut, është thyer dhe janë vjedhur gjësende, derisa kjo e fundit po merrte pjesë në një aksion simbolik para Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë. Nga vendi i ngjarjes u bë e ditur se janë vjedhur çanta, kuleta dhe telefona të saj dhe disa aktivisteve të

“FAST-i” i policisë në aksion: Arreston të kërkuarin nga Gjermania – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

“FAST-i” i policisë në aksion: Arreston të kërkuarin nga Gjermania – BotaShqip

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor, në vazhdën e bashkëpunimit policor ndërkombëtar, ka pranuar një kërkesë për bashkëpunim nga Gjermania. Kërkesa është përcjellë për zbatim te Departamenti i Policisë Kufitare të PK-së. Në kërkesë të ardhur nga Gjermania kërkohej bashkëpunim në ndalim e një personi të dyshuar për autoritetet gjermane. I dyshuari

Opozita e lëshon mbledhjen e Komisionit, përplasen me ministren Hajdari – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Opozita e lëshon mbledhjen e Komisionit, përplasen me ministren Hajdari – BotaShqip

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka raportuar në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për nivelin e zbatimit të Ligjit për tregti me jashtë. Edhe kjo mbledhje nuk ka kaluar pa përplasje ndërmjet pozitës e mazhorancë, madje këta të fundit e lëshuan mbledhjen. Ministrja Hajdari, fillimisht tha se më vitin 2022

Dënohen me nga dy vite burgim tre të akuzuarit për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Dënohen me nga dy vite burgim tre të akuzuarit për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla – BotaShqip

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve Lum Dërvishi, Kenan dhe Okan Hasani, për sulmin fizik kundër gazetarit Valon Syla, duke i dënuar me nga dy vite burgim efektiv (secilin veç e veç). Aktgjykimi ndaj tre të akuzuarve u shpall të enjten nga kryetarja e trupit gjykues, Violeta Namani, raporton “Betimi

Kriza diplomatike mes Athinës dhe Shkupit- Ambasadorja e Greqisë ikën nga salla pas betimit të Siljanovskës, vjen reagimi zyrtar – BotaShqip
Kosova, SHQIPERIA

Kriza diplomatike mes Athinës dhe Shkupit- Ambasadorja e Greqisë ikën nga salla pas betimit të Siljanovskës, vjen reagimi zyrtar – BotaShqip

Kriza diplomatike mes Athinës dhe Shkupit nuk vonoi aspak. Në fillim ka qenë ambasadorja e Greqisë në kryeqytetin e fqinjit verior që është larguar menjëherë nga salla ku bënte betimin presidentja e re e zgjedhur e Maqedonisë së Veriut Gordana Silanovska-Davkova pasi në fjalimin e saj nuk ka përdoru emrin kushtetues të vendit, që buron

Scroll to Top