TikTak.al

Author name: reporteri.net

Trafiku i armëve nga Kosova në Shqipëri, autorët bashkëpunonin me serbë
Lajme / Arrestimi i 4 kosovarëve

Trafiku i armëve nga Kosova në Shqipëri, autorët bashkëpunonin me serbë

Katër shqiptarët e Kosovës të cilët u arrestuan nga Trafiqet e Tiranës, i merrnin në Serbi armët që i shisnin brenda Shqipërisë. Ata dyshohet se bashkëpunonin me persona serbë, të cilët armët i merrnin në Çeki, të prodhuara atje. Policia ka mundur të identifikojë raste të tjera të shitjes së pistoletave përmes këqyrjes së aparateve

Hyn në fuqi Plani i Rritjes për Ballkanin Perëndimor
Lajme / 6 miliardë euro

Hyn në fuqi Plani i Rritjes për Ballkanin Perëndimor

Plani i rritjes së Bashkimit Evropian (BE) për Ballkanin Perëndimor, i cili siguron akses në ndihmë financiare shtesë prej gjashtë miliardë eurosh, ka hyrë në fuqi sot, më 25 maj. Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi,njoftoi në rrjetin X se Instrumenti për Reforma dhe Rritje për Ballkanin Perëndimor hyn në fuqi. Varhelji shkroi në një

Serbia bërtet dhe po i vonon gjërat
Lajme / Takimet në Bruksel

Serbia bërtet dhe po i vonon gjërat

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka folur rreth çështjes së dinarit dhe takimet mes palës kosovare dhe serbe në Bruksel. Për të shtatën herë, takimi mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë ka përfunduar pa një dakordësi për këtë çështje. Lidhur me këtë, Gërvalla thotë se Serbia po vonohet

Rreth 20 protestues mblidhen në territorin e Serbisë afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës
Lajme

Rreth 20 protestues mblidhen në territorin e Serbisë afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës

Protesta e paralajmëruar në territorin e Serbisë, afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës ka nisur para pak minutash. Në numër rreth 20 protestues po qëndrojnë afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës. Siç raporton ekipi i RTV Dukagjinit që është në vendin e ngjarjes, policia e Kosovës ka bërë përgatitjet dhe është pozicionuar në vendkalimin kufitar në Jarinjë.

19-vjeçarja raporton se është rrëmbyer, Policia e arreston të dyshuarin në Ferizaj
Lajme / Denoncimi

19-vjeçarja raporton se është rrëmbyer, Policia e arreston të dyshuarin në Ferizaj

Një person është arrestuar mëngjesin e sotëm në Ferizaj, pasi i njëjti dyshohet se kishte rrëmbyer një vajzë 19-vjeçare në Fushë Kosovë, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Përmes një komunikate për media, Policia njofton se i dyshuari është 23-vjeçar, teksa informatën e kanë marrë përmes telefonit nga një vajzë 19 vjeç, “e cila rreth orës 08:00

Jemi të gatshëm të shkojmë në zgjedhje nëse Kurti jep dorëheqje
Lajme / Qëndrimi i AAK-së

Jemi të gatshëm të shkojmë në zgjedhje nëse Kurti jep dorëheqje

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, duke thënë se janë të gatshëm t’i hyjnë garës nëse kryeministri i vendit, Albin Kurti, dorëhiqet.  Haradinaj ka thënë se nuk janë të gatshëm që t’ia lehtësojnë Kurtit marrjen e një tjetër mandati. “Nuk është se

Gërvalla takohet me O’Brien, flasin për raportet Kosovë-SHBA, synimet euro-atlantike e sigurinë
Lajme / Vizita zyrtare

Gërvalla takohet me O’Brien, flasin për raportet Kosovë-SHBA, synimet euro-atlantike e sigurinë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schëarz, në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është pritur në takim nga Ndihmës Sekretari i Shtetit për çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Gërvalla ka thënë se me O’Brien kanë

Gjermania mund ta anëtarësonte Kosovën në KiE por s’e bëri, Vuçiq ka arsye ta falënderojë këshilltarin e Scholzit
Lajme / Editoriali

Gjermania mund ta anëtarësonte Kosovën në KiE por s’e bëri, Vuçiq ka arsye ta falënderojë këshilltarin e Scholzit

Gazetari i Frankfurter Allgemeine Zeitugn, Michael Martens, ka publikuar një editorial rreth nismës së Gjermanisë për Rezolutën për Srebrenicën që u miratua në Kombe të Bashkuara. Martens ka folur për rolin qendror të Gjermanisë, megjithatë sipas gazetarit të FAZ, fuqia e politikë s’ndërlidhet vetëm me të shkuarën, por edhe me të ardhmen. Këtu ka përmendur

Scroll to Top