TikTak.al

Author name: syri.net

Kurti: Të dhënat nga regjistrimi i popullsisë, – Syri
-Politikë

Kurti: Të dhënat nga regjistrimi i popullsisë, – Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se rezultatet e regjistrimit të popullsisë do t’iu mundësojnë institucioneve që të krijojnë politika, strategji dhe të marrin vendime më të mira për zhvillim më të qëndrueshëm. Këto deklarata Kurti i bëri gjatë ceremonisë së mbajtur më 25 maj për shënimin e përfundimit të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare

VIDEO-Programi i PD-së/ Teliti: Skemat e subvenci – Syri
-Politikë

VIDEO-Programi i PD-së/ Teliti: Skemat e subvenci – Syri

Këshilltari i çështjeve ekonomike në PD, Dorian Teliti gjatë një interviste të dhënë për Edicionin e Pasdites në SYRI TV, ka shpjeguar disa prej skemave të subvencionit me anë të të cilave Partia Demokratike do të ndihmojë qytetarët, kur të vijë në pushtet. Gjatë bisedës me moderatorin Arnold Karriqi, Teliti ka treguar se do të

Bisedimet Izrael-Hamas do të rinisin javën e ard – Syri
Botë

Bisedimet Izrael-Hamas do të rinisin javën e ard – Syri

Izraeli vazhdoi edhe sot sulmet në Rripin e Gazës, duke përfshirë qytetin Rafah, një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e urdhëroi të ndalonte operacionet ushtarake në qytetin jugor. Ndërkohë, sipas agjencisë Reuters, javën tjetër pritet që Izraeli dhe grupi Hamas të rinisin bisedimet për armëpushim. Negociatat ndërmjet Izraelit dhe grupit militant Hamas për armëpushim

Rusia kryen sulme në Kharkiv, Zelenskyy njofton p – Syri
Botë

Rusia kryen sulme në Kharkiv, Zelenskyy njofton p – Syri

Sulmet e sotme të Rusisë në rajonin ukrainas të Kharkivit vranë një person dhe plagosën katër të tjerë, tha guvernatori i rajonit, Oleh Syniehubov. Gjatë fjalimit të tij të premten, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy tha se forcat ukrainase kishin rimarrë zonat pranë territorit ku patën hyrë forcat ruse gjatë sulmit të papritur në këtë

Vritet burri i eurodeputetes italiane, gjendet i p – Syri
Botë

Vritet burri i eurodeputetes italiane, gjendet i p – Syri

Arkitekti Angelo Onorato, pronar i një dyqani mobiliesh, bashkëshorti i eurodeputetes kristiandemokrate Francesca Donato, u vra në Palermo nga të shtënat me armë. Viktima u gjet i vdekur në makinën e tij në zonën e Via Ugo La Malfa, bëjnë me dije mediat italiane. ‘Ata vranë burrin tim, Angelon’. Kështu është shprehur eurodeputetja Francesca Donato

Erisa Xhixho: Taksimi mbi profesionet e lira ka ç – Syri
-Politikë

Erisa Xhixho: Taksimi mbi profesionet e lira ka ç – Syri

Në një deklaratë për mediat të mbajtur gjatë ditës së sotme, zv. presidentja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho, shprehet se që prej hyrjes në fuqi të taksës mbi profesionet e lira (1 Janar) Qendra Kombëtare e Biznesit ka marrë 3620 kërkesa për mbyllje biznesi. “Kjo taksë është mekanizmi i radhës, që i shërben shpopullimit

I braktisur/ Veliaj ndjek nga pas Ramën – Syri
-Politikë

I braktisur/ Veliaj ndjek nga pas Ramën – Syri

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shquhet për servilizëm. Këtë e ka treguar më së miri në postim të fundit në rrjetet sociale, ku shprehet se është nisur për në Milano, për të marrë pjesë në takimin e nesërm të Edi Ramës me shqiptarët e Italisë. Edhe pse kreu i qeverisë e ka thënë

VIDEO/ Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, kraha – Syri
-Politikë

VIDEO/ Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, kraha – Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim mes luftës së korrupsionit në dy periudha të ndryshme kohore, por kur i njëjti prokuror hetonte këtë fenomen. Gjatë deklaratës së tij, kryedemokrati Sali Berisha tha se, në vitet 2008-2009, kur Altin Dumani drejtonte Task Forcën kundër korrupsionit ka hetuar

‘Pse nuk ke para’, babai gjunjëzohet para së bij – Syri
Botë

‘Pse nuk ke para’, babai gjunjëzohet para së bij – Syri

Telefonat e shtrenjtë shpesh konsiderohen si një “simbol statusi” dhe për fat të keq edhe ndër brezat më të rinj. Videoja, e cila është regjistruar në Kinë, ilustron furinë që mbretëron dhe ka ndezur një debat të ashpër në rrjetet sociale. Një kalimtar ka regjistruar një baba duke u gjunjëzuar pranë vajzës së tij, ndërsa

Anomali në gravitetin hapësinor – a është n� – Syri
Botë

Anomali në gravitetin hapësinor – a është n� – Syri

Gjatë 100 viteve të fundit, teoria më e famshme e Albert Ajnshtajnit – teoria e përgjithshme e relativitetit – është treguar se është praktikisht e pathyeshme dhe se parashikon një numër të jashtëzakonshëm gjërash; nga vrimat e zeza tek mënyra se si funksionon GPS. Megjithatë, me zhvillimin e teknologjisë, shkencëtarët kanë arritur të shikojnë detajet

Scroll to Top