TikTak.al

Author name: top-channel.tv

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë
Bota, Kryesore, Të Fundit

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë

19 qershori është një festë amerikane, që shënon ditën kur skllavëria përfundoi në shtetet e konfederatës gjatë Luftës Civile Amerikane më 1865. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Scott Sterns, kandidatët për president të Shteteve të Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump po bëjnë fushatë rreth kësaj date të rëndësishme për të fituar mbështetjen

Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin dhe Qipron
Uncategorized

Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin dhe Qipron

Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin dhe Qipron Kreu i Hezbollahut në Liban, Saed Hasan Nasrallah, ka paralajmëruar të mërkurën se grupi i tij do të luftonte “pa rregulla” dhe “pa kufij” nëse do të shpërthente një luftë më e gjerë me Izraelin. Nasrallah ka deklaruar se askush në Izrael s’do të ndihej më i sigurt

Top Channel/Italia ndryshon kushtet, përgjysmohet tarifa, përshpejtohen procedurat për azilkërkuesit
Uncategorized

Top Channel/Italia ndryshon kushtet, përgjysmohet tarifa, përshpejtohen procedurat për azilkërkuesit

Top Channel/Italia ndryshon kushtet, përgjysmohet tarifa, përshpejtohen procedurat për azilkërkuesit Italia ndryshon sërish rregullat për ata që kërkojnë azil. Për emigrantët që aplikojnë, pagesa përgjysmohet nga 5000 deri në 2500 euro dhe do të përcaktohet “pa vonesë nga komisariati i policisë duke marrë parasysh situatën individuale të të huajit”. Kështu parashikon një dekret i Ministrit

Top News/ Franca i shpall ‘luftë’ antisemitizmit, Macron nxjerr urdhrin për shkollat
Uncategorized

Top News/ Franca i shpall ‘luftë’ antisemitizmit, Macron nxjerr urdhrin për shkollat

Top News/ Franca i shpall ‘luftë’ antisemitizmit, Macron nxjerr urdhrin për shkollat Ndërsa vendi po përgatitet për t’iu drejtuar kutive të votimit, presidenti Emmanuel Macron ka udhëzuar të gjitha shkollat që të zhvillojnë orë diskutimi mbi temën e racizmit dhe antisemitizmit. Vendimi u mor pas përdhunimit të një vajze hebraike të ndodhur në Paris. E

Top Channel/ Berisha: Qindra drejtues dhe deputetë na janë bashkuar pas vendimit të gjykatës!
Uncategorized

Top Channel/ Berisha: Qindra drejtues dhe deputetë na janë bashkuar pas vendimit të gjykatës!

Top Channel/ Berisha: Qindra drejtues dhe deputetë na janë bashkuar pas vendimit të gjykatës! Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top

“Pse Gazi i mbushi mendjen SHBA që të pranojnë Berishën?”, Zheji përplaset me Kaprin në Top Story
-Politikë, Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Pse Gazi i mbushi mendjen SHBA që të pranojnë Berishën?”, Zheji përplaset me Kaprin në Top Story

Artur Zheji dhe Erald Kapri janë përplasur në debat me njëri tjetrin mbrëmjen e sotme në studion e Top Story, me Grida Dumën. Teksa flitej për zgjedhjet e SHBA dhe cili mund të rrëmbejë fitoren, Trump apo Biden, u ndalën edhe te raporti i Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara, dhe te non-grata e Sali Berishws.

“Sjellje skandaloze”/ Analisti për reagimet e Kurtit: Mosmirënjohje ndaj SHBA dhe BE
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Sjellje skandaloze”/ Analisti për reagimet e Kurtit: Mosmirënjohje ndaj SHBA dhe BE

Analisti Adri Nurellari deklaroi në “Top Story” se Albin Kurti me reagimet e bëra është treguar mosmirënjohëse me SHBA-në dhe BE-në. Ndër të tjera Nurellari e quan sjelljen e kryeministrit të Kosovës skandaloze. “Në Kosovë është instaluar një lloj mode e mosmirënjohjes ndaj SHBA-së dhe BE-së. Është një sjellje skandaloze, kemi arritur deri atje sa

Scroll to Top