TikTak.al

Author name: topawards.top-channel.tv

Featured – Page 97 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 97 – Top Awards

Njihuni me Vanesa Sono! Vanesa Sono është një prurje e re në tregun muzikor shqiptar, e cila ka një botë krijuese mjaft magjike, duke sjellë projekte të ngjashme me ato ndërkombëtare. Së fundmi, ajo ka lançuar “Aroma jonë”, këngë që e ka përfaqësuar atë edhe në Festivalin e Këngës të këtij viti. Edhe pse…

Featured – Page 95 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 95 – Top Awards

Më shumë artistë meshkuj apo femra? Ja rezultati i top listës aktuale! Pavarësisht se kurrë nuk është bërë një analizë se kush prodhon muzikë më të bukur, meshkujt apo femrat, një gjë është e sigurt në tregun muzikor shqiptar ekzistojnë shumë artiste dhe artistë. Vihet re se kohët e fundit, të shumta kanë qënë bashkëpunimet muzikore

Featured – Page 94 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 94 – Top Awards

Njihuni me Art, artisti më i ri në ”The Top List”! Art Jashari është një emër i ri në tregun muzikor shqiptar. Në repertorin e tij numërohen pak këngë, por duket se bashkëpunimi me një artiste si Diona Fona, i dha më shumë shtysë karrierës së tij. Hiti i tij i parë mban titullin ”VVS”

Featured – Page 92 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 92 – Top Awards

“Më mungon dashuria,” pas kaq vitesh së sjelluri hite ja çfarë i mungon Sardit! Yje nga bota e madhe e televizionit, artistë, këngëtarë, moderatorë, prezantues, aktorë dhe figura të tjera publike mjaft të njohura u mblodhën në Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor për të festuar  25-vjetorin e radios më unike, Top Albania

Featured – Page 91 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 91 – Top Awards

Dren Abazi: ”Dua të besoj që radio nuk e ka humbur fuqinë e saj”! Top Albania Radio ka zhvilluar një mbrëmje gala në nder të 25 viteve të krijimit të saj, me sloganin e “25 viteve kujtime” (25 Years, Creating Memories) pa kurrëfarë nostalgjie për të shkuarën, por me shijen e mirë të saj, kjo

Featured – Page 89 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 89 – Top Awards

Mesa duket kemi një mbret të ri të ‘xhunglës’, Luiz Ejllin! Luiz Ejlli ka “thyer” rrjetin me hyrjen e tij në shtëpinë më të famshme të “BBV”. Edhe pse kishte vite i shkëputur nga muzika, ai vendosi të krijojë një projekt, së bashku me producentin Elgit Doda, brenda mureve të shtëpisë. Me këtë rikthim të fuqishëm

Featured – Page 88 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 88 – Top Awards

Ja kush janë bashkëpunëtorët ndërkombëtarë të Noizy-t! Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe Capo Plaza. Ata kanë sjellë një projekt të titulluar “Dancer”, mjaft energjik dhe me potencial për të qëndruar gjatë në listat ndërkombëtare. Le të njihemi pak më shumë me ta… Shylo Batchelor

Featured – Page 86 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 86 – Top Awards

Ladies and Gents, introducing  Mr. Oni Ndreko! Loreen është këngëtarja që do të përfaqësojë Suedinë në Eurovision Song Contest 2023 në Liverpool me këngën “Tattoo”, e cila ka marrë mjaft reagime pozitive në rrjet. Por, Mr. Oni Ndreko ka sjellë një version remix të këngës nën ritmet e rrymës bachata, që fare mirë mund ta

Featured – Page 85 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 85 – Top Awards

Introducing Auron Deva! Auron Deva është një nga artistët më të rinj që i bashkohet së fundmi Top Awards. Ai ka publikuar këngën e tij të parë me titullin “Opera” që është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë. Auron Deva është një 21-vjeçar nga Gjakova. Ai ka përfunduar studimet për Muzikë…

Featured – Page 83 – Top Awards
Uncategorized

Featured – Page 83 – Top Awards

Çfarë fshihet pas mesazhit në këngën e re të Olimpia Smajlaj?!  E ftuar në emisionin “Lancio” në Top Albania Radio ka qenë këngëtarja Olimpia Smajlaj, një artiste me një karrierë premtuese në tregun muzikor shqiptar, e cila së fundmi ka publikuar këngën e saj të radhës, titulluar “SMR”, një shkurtim për tri fjalët: Sex, Money

Scroll to Top