TikTak.al

Aktualitet

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri

Barazimi i bujshëm i Shqipërisë, festa mbërrin në Greqi! Shqiptari lëviz rrugëve të qytetit me flamurin kombëtar
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Barazimi i bujshëm i Shqipërisë, festa mbërrin në Greqi! Shqiptari lëviz rrugëve të qytetit me flamurin kombëtar

Barazimi i bujshëm i Shqipërisë në ndeshjen me Kroacinë ka ndezur festën tek tifozët. Pas mbylljes së ndeshjes valëvitja e flamurit kombëtar nuk ka munguar as në Greqi. Një shqiptar ka vendosur flamurin në makinën e tij dhe ka lëvizur nëpër rrugët e qytetit. Ai ka zgjedhur ta festojë në këtë mënyrë rezultatin e bujshëm

Përjashtimi me 30 ditë i deputetëve nga Kuvendi, Kushtetuesja rrëzon nenin e votuar nga PS! Pranon disa ndryshime të mazhorancës
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Përjashtimi me 30 ditë i deputetëve nga Kuvendi, Kushtetuesja rrëzon nenin e votuar nga PS! Pranon disa ndryshime të mazhorancës

Ndryshimet e Rregullores së Kuvendit  nuk e kaluan plotësisht filtrin kushtetues. Pas shqyrtimit të ankimimit të grupit parlamentar demokrat gjykata arriti në konkluzionin se mënyra e zbatimit të disa masave ndëshkuese ndaj deputetëve që prishin seancat plenare ishte antikushtetuese. Trupa e gjyqtareve  vendosi që dënimi për 30 ditë të aplikohet vetëm në rastin kur deputeti

Balluku inspekton punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës: Do të jemi gati në afatin e premtuar
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Balluku inspekton punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës: Do të jemi gati në afatin e premtuar

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e shoqëruar nga drejtori i Aviacionit Civil, Maksim Ethemaj ishin në kantierin e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës ku ndoqën nga afër ecurinë e punimeve në këtë projekt. Po punohet me ritme të shpejta, ku krahas ndërtimit të pistës së aeroportit, punohet paralelisht edhe për ndërtimin e

Arrestohet i riu që dhunonte vazhdimisht të atin, nën hetim e reja që ‘ngriti dorë’ ndaj nënës në Shkodër
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Arrestohet i riu që dhunonte vazhdimisht të atin, nën hetim e reja që ‘ngriti dorë’ ndaj nënës në Shkodër

Një 26-vjeçar u vu në pranga në Malësinë e Madhe, pasi dyshohet se në mënyrë të përsëritur ushtronte dhunë ndaj prindërve të tij. Ndërkohë, një 27-vjeçare u vu nën hetim, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj nënës së saj. Ndërsa, ndaj një tjetër shtetasi, 38-vjeçarit me iniciale B.K., nisi procedimi penale. Për motive të

Dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi, Apeli lë në burg Dritan Nanon dhe dhëndrin e tij
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi, Apeli lë në burg Dritan Nanon dhe dhëndrin e tij

Dorian Alia dhe Dritan Nano, dy nga pesë të hetuarit për sulmin ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, mbeten në qeli. Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për Alinë dhe Nanon. Ndaj tyre rëndojnë veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Kundërshtimi dhe goditja

Shqiptarët ‘pushtojnë’ Hamburgun/ Tifozët nisin festën para përballjes me Kroacinë, me plisa dhe flamuj në duar
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Shqiptarët ‘pushtojnë’ Hamburgun/ Tifozët nisin festën para përballjes me Kroacinë, me plisa dhe flamuj në duar

Mijëra shqiptarë ndodhen sot në Hamburg në mbështetje të Kombëtares në sfidën me Kroacinë në Euro 2024. Hamburgu sot është veshur kuq e zi, ngjyrat e flamurit kombëtar, ndërsa ia kanë marrë valles me veshje popullore në rrugët e qyteti gjerman. Kjo është përballja e dytë e Shqipërisë në Euro 2024. Top Channel

Tritol makinës së efektivit në Shkodër/ Lënda plasëse e vendosur tek goma e pasme e automjetit të parkuar në oborr
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Tritol makinës së efektivit në Shkodër/ Lënda plasëse e vendosur tek goma e pasme e automjetit të parkuar në oborr

Lëndë plasëse i është vendosur makinës së një efektivi policie në Shkodër. Sipas policisë, rreth orës 04:00, në lagjen “Tepe”, në automjetin e policit K. S., 50 vjeç, i parkuar në oborrin e banesës, është vendosur lëndë plasëse tek goma e pasme e automjetit. Nga shpërthimi është dëmtuar pjesërisht automjeti. Forcat e Policisë vijojnë kontrollin

Tatimi i profesionistëve, Kushtetuesja u jep tri ditë afat paditësve, ja kur do të merret vendimi
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Tatimi i profesionistëve, Kushtetuesja u jep tri ditë afat paditësve, ja kur do të merret vendimi

Gjykata kushtetuese zhvilloi seancën shqyrtuese të tre padive të paraqitura kundër ligjit të ri për tatimin mbi të ardhurat. Ligji ndër një sërë risish ka bërë pjesë të tij edhe tatimin e një kategorie të re biznesesh që furnizojnë shërbime të quajtur ndryshe profesionistë të lirë, ku janë përfshirë rreth 29 mijë subjekte që do

Scroll to Top