Liderët botërorë reagojnë për vdekjen e presidentit të Iranit, Ebrahim Raisi
Botë / Aksidenti me helikopter

Liderët botërorë reagojnë për vdekjen e presidentit të Iranit, Ebrahim Raisi

Liderët botërorë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi dhe 8 anëtarët e kabinetit të tij, të cilët ndërruan jetë si pasojë e një përplasje me helikopter. Ndër viktimat ishte edhe ministri i jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian. Ja disa nga reagimet e liderëve: Kryeministri i Indisë Narendra Modi shkroi në