TikTak.al

Botë / Botë

Pesë skelete njerëzore pa duar dhe këmbë, gjenden jashtë shtëpisë së liderit nazist, mikut të ngushtë të Hitlerit
Botë / Botë

Pesë skelete njerëzore pa duar dhe këmbë, gjenden jashtë shtëpisë së liderit nazist, mikut të ngushtë të Hitlerit

Arkeologët kanë gjetur skeletet e pesë personave, që u mungojnë duart dhe këmbët, në një ish-bazë ushtarake naziste në Poloni, raporton CNN, transmeton gazeta online Reporteri.net. I njohur si “Varri i Ujkut”, ishte kjo qendra komanduese naziste në Gierloz, Poloninë verilindore, ku grupi prej disa arkeologësh zbuloi fragmente të kafës njerëzore përgjatë një gërmimi më

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë
Botë / Botë

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Një tërmet prej 5.7 ballësh ka goditur pjesën jugore të Greqisë, në brigjet e Peloponezit perëndimor. Deri më tani nuk ka raportime për dëme apo viktima nga dridhjet e tokës, të cilat u ndien në kryeqytetin grek, Athinë, e deri në ishullin jugor të Kretës. Tërmeti ndodhi mëngjesin e së premtes, më 29 mars. Epiqendra

Dorëhiqet presidentja e Hungarisë pas skandalit të faljes për abuzimet seksuale me të mitur
Botë / Botë

Dorëhiqet presidentja e Hungarisë pas skandalit të faljes për abuzimet seksuale me të mitur

Presidentja 46 vjeçare e Hungarisë, Katalin Novak ka njoftuar sot dorëheqjen pas një vale të gjerë zemërimi në vend mbi vendimin e faljes së një burri të përfshirë në një çështje të rëndë abuzimesh seksuale me të mitur. “Po jap dorëheqjen nga posti,” tha aleatja e kryeministrit Viktor Orban, duke pranuar se kishte bërë “një

Scroll to Top