TikTak.al

Botë / E FUNDIT

Raportohet se është gjetur helikopteri i rrëzuar në të cilin ishte Presidenti i Iranit
Botë / E FUNDIT

Raportohet se është gjetur helikopteri i rrëzuar në të cilin ishte Presidenti i Iranit

“The Guardian”, duke iu referuar raportimit të televizionit shtetëror të Iranit, informon se helikopteri që u rrëzua në të cilin ishte presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe delagacioni i tij është gjetur nga ekipet e kërkimit. Nuk ka ende asnjë përditësim për gjendjen e personave në bord, vijon raportimi. Televizioni shtetëror ka thënë se incidenti ka

Dronë dhe 20 ekipe në kërkim të helikopterit të presidentit iranian, zyrtari: U rrëzua në male
Botë / E FUNDIT

Dronë dhe 20 ekipe në kërkim të helikopterit të presidentit iranian, zyrtari: U rrëzua në male

Njëzet ekipe shpëtimi dhe dronë janë dërguar në zonën ku helikopteri në të cilin ndodheshin presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian u rrëzua të dielën, sipas agjencisë shtetërore iraniane të lajmeve IRNA. Sipas një zyrtari iranian, helikopteri është rrëzuar në një terren malor. “Ne jemi ende me shpresë, por informacionet që

Scroll to Top