Politikani i njohur britanik sulmohet me çimento në qytetin anglez
Botë / Fushata zgjedhore

Politikani i njohur britanik sulmohet me çimento në qytetin anglez

Politikani kundërthënës Nigel Farage është sulmuar me çimento dhe kafe teksa ka nisur fushatën në qytetin Barnsleyt, shkruan Daily Mail. Ngjarja ka ndodhu vetëm një javë pasi ishte hedhur “milkshake”, përcjell gazeta online Reporteri.net. Një person kap çimenton në një kove dhe e hedh në drejtim të liderit të partisë “Reforma”. Ai dëgjohet duke thënë: