Bullizmi ishte motivi pse 12-vjeçari kreu sulmin
Botë / Një i vdekur dhe dy të plagosura rëndë

Bullizmi ishte motivi pse 12-vjeçari kreu sulmin

Arsyeja e të shtënave në shkollën në Viertola në Vantaa është gjetur të jetë ngacmimi, thotë policia Itä-Uusimaa, përcjell Gazeta Online Reporteri.net. Djali 12-vjeçar ka pranuar aktin. Ai gjatë marrjeve në pyetje i ka thënë policisë se është dhunuar nga fëmijët tjerë. 12-vjeçari ishte transferuar në këtë shkollë më 8 janar. Mëngjesin e së martës