TikTak.al

Botë / Video

Kurani digjet në Malmo një ditë para Eurovisionit
Botë / Video

Kurani digjet në Malmo një ditë para Eurovisionit

Libri i shenjtë islam Kurani është djegur në Malmo të Suedisë. Policia suedeze kishte dhënë lejen që Kurani të digjej gjatë një tubimi të organizuar një ditë para se të nisë Eurovisioni. Gjatë djegies kanë marrë pjesë qindra qytetarë. Mediat suedeze kanë raportuar se policia ka marrë kërkesa të ngjashme edhe për tubimet e të

Militantët pro palestinezë sulmojnë verbalisht Bill dhe Hillary Clinton në Manhatan
Botë / Video

Militantët pro palestinezë sulmojnë verbalisht Bill dhe Hillary Clinton në Manhatan

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe gruaja e tij, Hillary Clinton u sulmuan verbalisht nga protestuesit teksa po largoheshin nga Broadway’s Music Box Theatre në Manhattan, ku morën pjesë në një provë të ‘Suffs’. Në veçanti, protestuesit pro Palestinës i akuzuan për lehtësimin e gjenocidit në Rripin e Gazës. Bill Clinton dhe gruaja e tij, Hillary

Scroll to Top