Krem karamel – Balkanweb.com – News24
Emisioni Vila 24, Fillimi

Krem karamel – Balkanweb.com – News24

Nga: ENEIDA CAKERRI 2 vezë të plota L2 të verdha veze75 gr sheqer450 ml qumësht Për karamelin: 110 gr sheqer4 lugë ujë1 lugë lëng limoni Rrahim vezët me sheqerin me dorë për 5 minuta.Më pas i kalojmë në kullesë që të ikin flluskat.Shkrijmë sheqerin në tigan dhe i shtojmë ujin me lugë me ngadalë që