TikTak.al

Fiks Fare

Fiks Fare/ Varrezat e Durrësit “Tokë e xanun”! Vazhdon zënia e vendeve bosh, një i vdekur me 3-4 varre
Aktualitet, Fiks Fare, Kryesore, Të Fundit

Fiks Fare/ Varrezat e Durrësit “Tokë e xanun”! Vazhdon zënia e vendeve bosh, një i vdekur me 3-4 varre

Emisioni Fiks Fare  ka sjell për vite investigime mbi mënyrën se si blihej një vend varri në varrezat e Durrësit. Në varreza mbizotëron kaosi. Tabloja është edhe më keq se e një viti më para, vendet janë të zëna me rrethime korniza betoi, një person figuron në 3-4 varre, vende bosh të prenotuara. Askush nuk

Fiks Fare/ Krimi shtetëror i 21 Janarit, mjekët që “gënjyen” u shpërblyen me karrierë politike në PD
-Politikë, Fiks Fare, Kryesore, Të Fundit

Fiks Fare/ Krimi shtetëror i 21 Janarit, mjekët që “gënjyen” u shpërblyen me karrierë politike në PD

Gjykata e Lartë urdhëroi disa ditë më parë që dosja e 21 janarit të hetohet nga Prokuroria e Posaçme, SPAK, dhe të regjistrohet procedim penal ndaj Berishës, Bashës dhe Prendit. I pari ish-kryeministër, i dyti ish-ministër i Brendshëm dhe i treti (ekzekutori) ish-kreu i Gardës së Republikës. Një vendim që i hap rrugë zbardhjes së

Intervista ekskluzive në Fiks Fare/ Mjeku Sami Koçeku: Kontaktet me Berishën dhe Bashën për “21 Janarin” …
-Politikë, Fiks Fare, Kryesore, Të Fundit

Intervista ekskluzive në Fiks Fare/ Mjeku Sami Koçeku: Kontaktet me Berishën dhe Bashën për “21 Janarin” …

Doktor Sami Koçeku ka rrëfyer për herë të parë, ekskluzivisht për “Fiks Fare”, deklaratat për 21 janarin. Mjeku është sërish në të njëjta ambiente si 13 vite më parë. Tashmë, në prag pensioni, ai është i hapur të hetohet nëse ka marrë ndonjë telefonatë apo urdhër për të bërë atë deklaratë. Për herë të parë

Fiks Fare/ “Burrat me shumë gra”, e bullizojnë dhe e ofendojnë familjarët e bashkëjetuesit me profile false
Fiks Fare, Kryesore, Të Fundit

Fiks Fare/ “Burrat me shumë gra”, e bullizojnë dhe e ofendojnë familjarët e bashkëjetuesit me profile false

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një nga fenomenet sociale më delikate, atë të “burrave me shumë gra”. Megjithëse kohët e fundit është ndërmarrë një nismë ligjore, ku burrat/gratë që bashkëjetojnë me shumë partnerë të dënohen penalisht, në gjithë Shqipërinë ka me mijëra bashkëjetesa të tilla. Në redaksinë e Fiksit u ankua një 50

Scroll to Top