TikTak.al

Fillimi

Zjarret në Klos, ndërhyrje edhe nga ajri/ Era e fortë favorizon përhapjen e flakëve – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Zjarret në Klos, ndërhyrje edhe nga ajri/ Era e fortë favorizon përhapjen e flakëve – Balkanweb.com – News24

Helikopteri Cougar ka shkuar në ndihmë të forcave të angazhuara për shuarjen e zjarrit në vendin e quajtur Balgjaj, në fshatin Kurdari të bashkisë Klos. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi në një postim në rrjetet sociale bën të ditur se flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të gjerë pyjore. Era e fortë dhe terreni malor e

Një pjesë e juaja i bën SPAK-ut gjyq popullor, pjesa tjetër bën dhunuesin publik të tij – Balkanweb.com – News24
-Politikë, Fillimi

Një pjesë e juaja i bën SPAK-ut gjyq popullor, pjesa tjetër bën dhunuesin publik të tij – Balkanweb.com – News24

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj, kryetari i komisionit të posaçëm anti-korrupsion, gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend, u shpreh se nga njëra anë opozita refuzon të bëhet pjesë e komisionit dhe nga ana tjetër i bën SPAK-ut gjyq popullor. Xhafaj, duke iu drejtuar opozitës, theksoi se nuk mund të jesh një forcë serioze, se alternativë e

I pritshëm, referuar klimës politike në SHBA – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Open

I pritshëm, referuar klimës politike në SHBA – Balkanweb.com – News24

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, në emisionin “Open” në News24, ka komentuar atentatin ndaj ish-Presidentit amerikan Donald Trump. Boçi tha se atentati ndaj Trump pothuajse pritej, duke pasur parasysh klimën politike. “E majta ekstreme kishte krijuar një marrëdhënie sfiduese me Trump, madje duke bërë çdo përpjekje për ta larguar nga gara si kandidat. Biden, orientoi

Dalja e parë publike pas atentatit/ Kur pritet të flasë Trump në Konventën e Republikanëve. Do të shoqërohet nga Melania, në podium do ngjiten edhe fëmijët – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Dalja e parë publike pas atentatit/ Kur pritet të flasë Trump në Konventën e Republikanëve. Do të shoqërohet nga Melania, në podium do ngjiten edhe fëmijët – Balkanweb.com – News24

Pasi i mbijetoi atentatit në Pensilvani, Donald Trump do të jetë në Konventën Kombëtare Republikane në Milwaukee këtë javë, për të pranuar nominimin e tij të tretë radhazi presidencial nga republikanët. Dominon një lloj pasurie, nën hijen e një prej akteve më tronditëse të dhunës politike në historinë moderne amerikane. është e paqartë se çfarë

Duhen 15 vite për një vendim – Balkanweb.com – News24
-Politikë, Fillimi

Duhen 15 vite për një vendim – Balkanweb.com – News24

Deputetja e PD, Dhurata Çupi denoncoi sot nga foltorja e Kuvendit zvarritjen e proceseve gjyqësore në gjykatat e vendit. Ajo tha se për një vendim duhen deri 15 vite pritje. Është trishtuese, tha deputetja demokrate, që çështjet në gjykata pushohen pasi palët në proces kanë ndërruar jetë. Mbingarkesa në gjykata, tha ligjvënësja e PD, ka

Hetimet për atentatin ndaj Trump nisin me vrull, FBI hap telefonin e agresorit, kryen mbi 100 intervista – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Hetimet për atentatin ndaj Trump nisin me vrull, FBI hap telefonin e agresorit, kryen mbi 100 intervista – Balkanweb.com – News24

FBI ka arritur të sigurojë akses në telefonin e Thomas Matthew Crooks, atentatorit të tubimit të Donald Trump, tha byroja në një deklaratë së fundmi. Byroja po analizon pajisjet elektronike të Crooks dhe ka kontrolluar shtëpinë dhe makinën e tij, tha FBI. Hetuesit kanë kryer gjithashtu “afërsisht 100 intervista të personelit të zbatimit të ligjit

“Ishte në poligon, bleu 50 fishekë”, detaje të reja nga autori i atentatit të Donald Trump – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

“Ishte në poligon, bleu 50 fishekë”, detaje të reja nga autori i atentatit të Donald Trump – Balkanweb.com – News24

Detaje të reja janë publikuar nga CNN në lidhje me autorin e sulmit me armë zjarri ndaj ish-presidentit amerikan, Donald Trump ditën e shtunë. Një zyrtar i lartë i zbatimit të ligjit ka thënë për CNN, se një ditë para se Thomas Matthew Crooks të qëllonte drejt ish-presidentit, Donald Trump, ka qenë në poligon qitjeje.

Scroll to Top