TikTak.al

-Filma

Gjirokastër, filmi “violinisti” rikthen në vendlindje regjisorin Saimir Bajo – Balkanweb.com – News24
-Filma, Fillimi

Gjirokastër, filmi “violinisti” rikthen në vendlindje regjisorin Saimir Bajo – Balkanweb.com – News24

Në kinemanë e qytetit të Gjirokastrës është shfaqur premiera e filmit “Violinisti” i regjisorit Sajmir Bajo. Autori i filmit rikthehet në vendlindje me një prodhim kinematografik të arrirë, sa universal aq edhe autobiografik. Në qendër të filmit janë vitet e fëmijërisë që vetë regjisori i ka kaluar në qytetin e gurtë të ndërthurura me elementë

Ikonë e artit shqiptar
 – Balkanweb.com – News24
-Filma, Fillimi

Ikonë e artit shqiptar
 – Balkanweb.com – News24

TIRANE Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot 90-vjetorin e lindjes. Kryebashkiaku Erion Veliaj me anë të një postimi në rrjetet sociale i uron edhe 100 vite të lumtura aktores. “Urime nga zemra ditëlindjen 🎂 Margarita Xhepa, artiste e madhe dhe ikonë e artit shqiptar!”, shkruan Veliaj. Për t’u

Dy të çmendur e një tekst unikal – Balkanweb.com – News24
-Filma, Fillimi

Dy të çmendur e një tekst unikal – Balkanweb.com – News24

TIRANE Me humor e ka analizuar regjisori Mevlan Shanaj shfaqjen reLeka Bungos e Viktor Zhustit, “Testamenti” që u vu në Teatrin Kombëtar.Ndërsa i cilëson të “çmendur” duket se ju uron çmenduri të vazhdueshme me pjesë teatrale. POSTIMI I MEVLAN SHANAJKëta dy artistë kanë një miqësi gati prej 70 vjetësh, nëse gabohem pak, më lejohet. Brenda

Scroll to Top