TikTak.al

Futboll

Gjimshiti, në formacionit më të mirë të Europa League-s, model krenarie për shqiptarët
Futboll, Kryesore, Të Fundit

Gjimshiti, në formacionit më të mirë të Europa League-s, model krenarie për shqiptarët

Një shqiptar, më saktë kapiteni i Kombëtares Shqiptare që ngre lart trofeun e Europa League-s! E jashtëzakonshme! Në mbrëmjen magjike të Atalantës, Berat Gjimshiti është kthyer në një motiv krenarie për shqiptarët anembanë botës, është shqiptari i parë që ngre lart një trofe kaq të rëndësishëm dhe, për më tepër, si kapiten i skuadrës së

Shkarkohet Alegri, Juventusi e sulmon ashpër: Sjellje e pahijshme
Futboll, Kryesore, Të Fundit

Shkarkohet Alegri, Juventusi e sulmon ashpër: Sjellje e pahijshme

Juventusi ka shkarkuar Masimiliano Alegrin dy ditë pasi bardhezinjtë fituan Kupën e Italisë dhe festuan gjithashtu pjesëmarrjen në Champions pas një sezoni shumë të kompolikuar. Por klubi torinez nuk është mjaftuar me kaq. Në komunikatën e largimit thekson se trajneri ka bërë sjellje të pahijshme në fundin e finales kundër Atalantës. Pritet që skuadra në

Mbappe formon “Galaktikët” e rinj, detajet e kontratës, numri dhe si do të luajë te Reali
Futboll, Kryesore, Të Fundit

Mbappe formon “Galaktikët” e rinj, detajet e kontratës, numri dhe si do të luajë te Reali

Lajmërimi i lamtumirës së Kylian Mbappe nga PSG, është vetëm hapi i parë për rikthimin e Galaktikëve të rinj. Reali i Madridit është destinacioni i yllit francez që do të transferohet me parametra zero nën urdhrat e Ancelottit duke pasuruar më shumë një skuadër me kampionë si Bellingham, Vinicus dhe Rodrygo. Mbappe që nga janari

Tirana mbetet në dorë të Refik Halilit, Gjykata pezullon ankandin deri në shqyrtimin e çështjes në themel
Futboll, Kryesore, Të Fundit

Tirana mbetet në dorë të Refik Halilit, Gjykata pezullon ankandin deri në shqyrtimin e çështjes në themel

Klubi i Futbollit Tirana do të vijojë të mbetet në pronësi të Refik Halilit të paktën edhe për një periudhë kohë. Kjo pasi Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të pezullojë ankandin e thirrur nga përmbaruesi privat deri në shqyrtimin e çështjes me themel. Pak ditë më parë Përmbaruesi hapi një ankand për të shitur

VIDEO/ Bayern Munich nuk përmbahet, “shkatërron” Union Berlin-in në “An der Alten Forsterei”
Futboll, Kryesore, Të Fundit

VIDEO/ Bayern Munich nuk përmbahet, “shkatërron” Union Berlin-in në “An der Alten Forsterei”

Bayern Munich “shkatërron” me pesë gola skuadrën e Union Berlin në “An der Alten Forsterei” në takimin e javës së 30-të të Bundesliga. Bavarezët diktuan ritmin gjatë gjithë sfidës, ndërsa zhbllokuan ndeshjen me golin e Goretzka-s në minutën e 29’, ndërsa në minutën e 45+1’ Kane shënoi nga goditja e dënimit. VIDEO  Super Sport Top

Momenti kur “shembet” në fushë gjatë ndeshjes, skuadra e Romës publikon foton e Ndicka nga spitali
Futboll, Kryesore, Të Fundit

Momenti kur “shembet” në fushë gjatë ndeshjes, skuadra e Romës publikon foton e Ndicka nga spitali

Momente frike në ndeshjen Udinese – Roma, pasi mbrojtësi, Evan Ndicka, i cili vuan nga një sëmundje, u rrëzua në fushë në minutën e 71-të. Ndihma e parë atij iu dha nga shokët e të skuadrës, teksa Svilar kuptoi menjëherë se çfarë po ndodhte dhe tërhoqi vëmendjen e arbitrit. (Videon e gjeni duke klikuar KËTU)

VIDEO/ Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit
Futboll, Kryesore, Të Fundit

VIDEO/ Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

Milan-Roma, një sfidë tërësisht italiane me dy skuadrat që përballen në “San Siro”, në aktin e parë çerekfinal të Europa Leagues, kompeticion të cilin të dy ekipet duan ta sjellin në Itali. Dy skuadrat vijnë në një formë mjaft të mirë muajt e fundit, çka është reflektuar te rezultatet pozitive në kampionat, por edhe te

VIDEO/ Festë spanjolle në Champions, Barcelona dhe Atletico afër gjysmëfinaleve
Futboll, Kryesore, Të Fundit

VIDEO/ Festë spanjolle në Champions, Barcelona dhe Atletico afër gjysmëfinaleve

Festë spanjolle në dy çerekfinalet e para të mbrëmjes së sotme në Champions League. Barcelona siguroi një sukses të jashtëzakonshëm 2-3 në “Parc des Princes” përballë PSG-së, duke hedhur një hap drejt kalimit në gjysmëfinale. Braziliani Raphinha ishte heroi i skuadrës së Xavit me dy golat e tij. Fiton edhe Atletico Madrid. Skuadra e Diego

Scroll to Top