TikTak.al

Gatimi

Byreçka orizi me mish pule – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Byreçka orizi me mish pule – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 1 karotë të grirë në rende2 qepë të njoma1 presh3 lugë filiza soje200 gr mish pulePak xhinxhër1 thelpi hudhër1 filxhan kafeje salcë sojePak vaj ulliriPak kripëMajdanozVaj për skuqje20 petë oriziSalcë shoqëruese Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Ide për mëngjes – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Ide për mëngjes – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 1 paketim pite të holla4-5 vezë200 gr spinaq1 domate1 racion djathë të bardhë50 gr djathë goudaDisa feta proshutëPak qumështKripë/ Vaj ulliri Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Petulla si sfungjer – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Petulla si sfungjer – Balkanweb.com – News24

Recetë nga znj EneidaPërbërësit 2 vezë300 ml qumësht të vakët300 ml ujë të vakët7 gr maja1 lugë mjaltë2 lugë kripë820 gr miellVaj për skuqje Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Qumështor pa petë – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Qumështor pa petë – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 1 litër qumësht130 gr sheqer40 gr miell 0040 gr miell semola3 vezë50 gr gjalpëLëkurën e një limoniVanilje Për koren lart:1 vezë3 lugë sheqer2 lugë ujëPak gjalpë Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Byrek-kek me luleshtrydhe – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Byrek-kek me luleshtrydhe – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 5 petë për byrek3 vezë100 gr kos100 gr sheqer80 gr gjalpë250 gr miell1 lugë gjelle pluhur fryrësNjë dorë luleshtrydheFletëza bajameshSheqer pluhur Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Sallatë me patate dhe açuge – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Sallatë me patate dhe açuge – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 3 patate të mëdha5-6 domate të thara50 gr ullinj të zinj4 vezë të ziera1 lugë kaperi4-5 açuge në vaj4 lugë vaj ulliri2 lugë uthull molle1 thelpinj hudhraKripë/ Piper të ziMajdanoz Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Qofte me karkaleca – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Gatimi

Qofte me karkaleca – Balkanweb.com – News24

Recete nga znj EneidaPërbërësit 350 gr karkaleca3-4 qepë të njoma1 karotë2 vezë2 thelpinj hudhra2 filxhanë kafeje me qumësht150 gr miellMajdanozKopërKripë/ Piper të zi1 lugë të vogël pluhur pjekësVaj për skuqje Për salcën: 2 lugë kos të trashë1 lugë majonezëLëng limoniLëkurë limoniKripë/NenexhikPiper të zi Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group

Scroll to Top