TikTak.al

-Greqi

Greqi/ Një i vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat jashtë një klubi në Maroussi (VIDEO) – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Greqi/ Një i vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat jashtë një klubi në Maroussi (VIDEO) – Balkanweb.com – News24

Një ngjarje e përgjakshme me armë zjarri ka ndodhur në orët e para të së dielës, në orën 03.40, jashtë klubit Cabaret në Marousi, në Avenue Kifissias 10-12, si pasojë e të cilit një 21-vjeçar ka humbur jetën ndërsa një 20-vjeçar. është dërguar në spital me plagë. Sipas informacioneve të zougla.gr, i riu që humbi

Greqi përfshihet nga moti i keq dhe përmbytjet, ja zonat më të prekura – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Greqi përfshihet nga moti i keq dhe përmbytjet, ja zonat më të prekura – Balkanweb.com – News24

Greqi është përfshirë nga moti i keq dhe shirat e rrëmbyeshëm. Nga dita e djeshme Thesalia dhe qyteti i Kardicës ka përjetuar përmbytje në orët e mbrëmjes, ndërsa rrugët janë kthyer në lumenj. Përqindjet e shiut që ranë në qytet arritën në gati 100 milimetra (konkretisht 97.6) bazuar në matjet e stacionit meteorologjik të Observatorit

Lidia nuk do të ketë asnjë lidhje me Greqinë pas ndryshimit të mbiemrit – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Lidia nuk do të ketë asnjë lidhje me Greqinë pas ndryshimit të mbiemrit – Balkanweb.com – News24

GREQI Pas ndryshimit të mbiemrit vogëlushja Lidia nuk do të ketë asnjë lidhje me të atin e saj, Babis Anagnostopoulos raportojnë mediat greke. Qëllimi i familjes së nënës së ndierë të vajzës së vogël ishte të mos mbante më mbiemrin e një vrasësi. Ndryshimi i mbiemrit të të miturës Lidia ishte akti përfundimtar në vendimin

Tërmeti që do godasë Stambollin, mbi 8 rihter! Mund të ndodhë brenda… – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Tërmeti që do godasë Stambollin, mbi 8 rihter! Mund të ndodhë brenda… – Balkanweb.com – News24

Sizmiologu grek, Efthymios Lekkas shpjegon arsyet pse sipas tij duhet të ketë një tërmet të menjëhershëm në Stamboll. Ai thotë se pllaka tektonike e Anadollit ka një pjesë çarje të fundit e cila duhet të ishte thyer në vitin 2020, kur autoritetet turke prisnin tërmetin, por që ende lëkundja nuk po ndodh. “Komuniteti shkencor ndërkombëtar

Greqia do të blejë 35 helikopterë Blackhawk të prodhimit amerikan – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Greqia do të blejë 35 helikopterë Blackhawk të prodhimit amerikan – Balkanweb.com – News24

Greqia do të blejë 35 helikopterë të shërbimeve të përgjithshme UH-60M Blackhawk të prodhimit amerikan, njoftoi gjigandi i mbrojtjes Lockheed Martin. “Qeveria e Greqisë nënshkroi një Letër Oferte dhe Pranimi (LOA) duke zyrtarizuar synimin e saj për të blerë 35 helikopterë UH-60M Black Hawk të ndërtuar nga Sikorsky, një kompani Lockheed Martin”, tha firma e

Greqia nis betejën me flakët në Kretë, shteti helen në rrezik pas dimrit më të ngrohtë në histori – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Greqia nis betejën me flakët në Kretë, shteti helen në rrezik pas dimrit më të ngrohtë në histori – Balkanweb.com – News24

Ishulli i Kretës u përball me një zjarr i cili detyroi dhjetëra persona të largohen nga shtëpitë e tyre, por që më pas u vu nën kontroll nga departamenti i zjarrfikësve, të cilët ishin në gatishmëri për shkak të erërave të forta. Zjarri që shpërtheu më herët gjatë ditës u përhap në shpatet e pyllit

Shpërthejnë bombolat e gazit në hyrje të një kolegji në Greqi, çfarë ndodhi gjatë natës në Tavros – Balkanweb.com – News24
-Greqi, Fillimi

Shpërthejnë bombolat e gazit në hyrje të një kolegji në Greqi, çfarë ndodhi gjatë natës në Tavros – Balkanweb.com – News24

Një sulm me zjarrvënie është regjistruar në hyrje të një kolegji në Tavros në Greqi. Ngjarja ndodhi në orët e para të së dielës, pak para orës 2. Në vendngjarje u gjetën dy bombola gazi, shkrepëse, shirit dhe mbetje të një shisheje. Shpërthimi ka shkaktuar dëme të vogla në hyrjen kryesore të institucionit arsimor. Deri

Scroll to Top