TikTak.al

Inside Story

Inside Story/ Ish-drejtuesi i Sigurimit zbulon takimin me Ramiz Alinë: E paralajmëruam për bustin e Enverit…
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ Ish-drejtuesi i Sigurimit zbulon takimin me Ramiz Alinë: E paralajmëruam për bustin e Enverit…

Ramiz Alia nuk donte ta pranonte që busti i Enver Hoxhës do të rrëzohej dhe nuk dha asnjë direktivë se si të shmangej përgjakja. Sipas rrëfimeve të ish oficerit të Sigurimit të Shtetit në atë kohë kishte edhe njerëz me potencial të lartë politik e kulturor që mund tu rrezikohej jeta. ‘Ne i thamë Ramiz

Inside Story/ Video! “E pamundur të hidhen 4 persona njëherësh”, çfarë u gjet në vendngjarje, ja ku ndodhi akti fatal i Almës
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ Video! “E pamundur të hidhen 4 persona njëherësh”, çfarë u gjet në vendngjarje, ja ku ndodhi akti fatal i Almës

Është provuar që nëna e re me tre fëmijët e saj e ka kaluar këtë urë. Më pas në këmbë i është drejtuar zonës së mbuluar me shkurre dhe zhavorr që gjendet në këmbën e urës së Bunës, në krahun që ikën për në Muriqan. Këtu, në këtë pjesë të bregut, policia ka dyshimet më

Inside Story/ A u kërcënua nga bashkëshorti Alma? Dilema që pritet të zbardhë dëshmia e të dashurës së Erdgysit
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ A u kërcënua nga bashkëshorti Alma? Dilema që pritet të zbardhë dëshmia e të dashurës së Erdgysit

Sipas prokurorisë, Alma Arrazi ka ndërmarrë aktin ekstrem së bashku me fëmijët për shkak të dhunës së vazhdueshme psikologjike, shfaqur në formën e ofendimeve të vazhdueshme dhe tradhtisë bashkëshortore nga ana e partnerit të saj Ergys Arrazi, duke prekur rëndë dinjitetin e saj. ‘E rëndësishme është që grupi hetimor të përcaktojë saktësisht ushtrimin e dhunës

Inside Story/ Tronditëse, vajza 21-vjeçare vdiq pasi mjekët nuk e vizituan nga frika e Covidit, nëna: Drejtësia nuk reagon…
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ Tronditëse, vajza 21-vjeçare vdiq pasi mjekët nuk e vizituan nga frika e Covidit, nëna: Drejtësia nuk reagon…

Luli Luarasi humbi vajzën 21 vjeçe, Jaseminën me 17 prill të vitit 2020. Teksa vendi dhe e gjithë bota përballej me pandeminë e koronavirusit, vajza u sëmur nga një infeksion në veshë. Nga izolimi dhe masat e marrë për parandalimin e përhapjes së virusit, Luli nuk arriti ta vizitonte vajzën për disa ditë me radhë

Inside Story/ ‘E goditi me hanxhar në kokë’, i mbijetuari rrëfen pas 80 vitesh masakrën ndaj çamëve të Filatit
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ ‘E goditi me hanxhar në kokë’, i mbijetuari rrëfen pas 80 vitesh masakrën ndaj çamëve të Filatit

Sot 86 vjeç, Muharrem Mezani është ndër të paktët dëshmitarë të mbetur gjallë që pa me sytë e tij genocidin ndaj çamëve nga forcat zerviste greke 80 vite më parë. Asokohe vetëm 6 vjeç ai ka mbërritur në fshatrat e Fierit, pas një udhëtimi sfilitës në këmbë nga Çamëria. Në verën e vitit 1944, shumica

Inside Story/ Video prekëse, i moshuari mban pranë qilimin që e shpëtoi 8 dekada më parë gjatë eksodit çam
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ Video prekëse, i moshuari mban pranë qilimin që e shpëtoi 8 dekada më parë gjatë eksodit çam

Fatmirësisht babai i tij shpëtoi, pasi e njohu një grek nga Filati dhe ndërhyri në momentin që ushtari donte ta vriste. Familja e tij kishte një djalë që ishte partizan, ndërsa një djalë tjetër u zhduk gjatë masakrës. Por, vite më vonë mësuan se e kishte shpëtuar një grek. “Ish-sarakaçanë, vllehë, grekë që na kanë

Inside Story/ Dëshmia tronditëse: Burrat ishin vrarë, dy fëmijët çamë vdiqën në duart e nënës që mbahej peng nga forcat zerviste
Inside Story, Kryesore, Lajme, Të Fundit

Inside Story/ Dëshmia tronditëse: Burrat ishin vrarë, dy fëmijët çamë vdiqën në duart e nënës që mbahej peng nga forcat zerviste

Hedo Nexhipi Hamzaj lindi në vitin 1931 në Vërsel, kazaja e Filatit. Nëna e saj erdhi në Shqipëri pas një rrugëtimi rraskapitës me vajzën 13 vjeçe, dhe dy djemtë 7 dhe 5 vjeç. Hedo, sot 93 vjeçe, e ndjen ende si atë ditë goditjet me pushkë në kurriz. Pasi u larguan nga shtëpitë e tyre

Inside Story/ ‘Do takonte një shoqe’, a u ekzekutua për borxhin e pakthyer biznesmeni? Kamerat e sigurisë kapën intenerarin që bëri vrasësi
Inside Story, Kryesore, Të Fundit

Inside Story/ ‘Do takonte një shoqe’, a u ekzekutua për borxhin e pakthyer biznesmeni? Kamerat e sigurisë kapën intenerarin që bëri vrasësi

Informacione konfidenciale për borxhe dhe para të marra me fajde ka shumë në Shqipëri, një aktivitet që gjendet rëndom mes personave me precedent kriminalë. Fajdet duket se shkojnë paralel me krimin. Histori dhe dyshime për borxhe ka edhe në dosjen e vrasjes së biznesmenit Rruzhdi Hoxha. Me 24 tetor të vitit 2021 në komisariatin e

Scroll to Top