TikTak.al

Kinema

Robert Downey Jr vlerësohet me çmim Oscar, aktori më i mirë në rol dytësor
Kinema, Kryesore, Të Fundit

Robert Downey Jr vlerësohet me çmim Oscar, aktori më i mirë në rol dytësor

Robert Downey Jr fitoi çmimin Oscarin, për rolin e tij në filmin “Oppenheimer”, si kryetari i Komisionit të Energjisë Atomike. Në fjalimin e tij pasi mori trofeun, artisti falënderoi fëmijërinë e tmerrshme, bashkëshorten, stilisten dhe publicistin. “Unë kisha nevojë për këtë punë më shumë se sa ajo kishte për mua dhe ja ku qëndroj këtu

Oscar për filmin japonez, Godzilla Minus One vlerësohet për efektet më të mira vizuale
Kinema, Kryesore, Të Fundit

Oscar për filmin japonez, Godzilla Minus One vlerësohet për efektet më të mira vizuale

Fituesi i çmimit Oscar për efektet më të mira vizuale është Godzilla Minus One. Takashi Yamazaki, Kiyoko Shibuya, Masaki Takahashi dhe Tatsuji Nojima dolën në skenë për të marrë çmimet, të kënaqur me fitoren e tyre. “Ne ia dolëm”, thanë ata. I vendosur pas Luftës së Dytë Botërore, ky film tregon Japoninë e shkatërruar nga

“Po jetojmë në botën e Oppenheimer”, Cillian Murphy triumfon në Oscars si aktori më i mirë! Çmim edhe për regjisorin e filmit, Christopher Nolan
Kinema, Kryesore, Të Fundit

“Po jetojmë në botën e Oppenheimer”, Cillian Murphy triumfon në Oscars si aktori më i mirë! Çmim edhe për regjisorin e filmit, Christopher Nolan

Cillian Murphy fitoi Oscar-in e tij të parë, për rolin kryesor në “Oppenheimer”. Murphy ka dominuar sezonin e çmimeve të këtij viti, duke fituar trofe si aktori më i mirë në Baftas dhe Golden Globes. Ai ia dedikoi çmimin “të gjithë paqebërësve ”. “Ne bëmë një film për njeriun që krijoi bombën atomike dhe për

Asnjë surprizë! Shtatë Oscars për Oppenheimer, triumfon si filmi më i mirë
Kinema, Kryesore, Të Fundit

Asnjë surprizë! Shtatë Oscars për Oppenheimer, triumfon si filmi më i mirë

Filmi “Oppenheimer” nga Christopher Nolan , për njeriun që pati një rol kryesor në krijimin e bombës atomike, fitoi çmimin më të madh në ceremoninë e 96-të të çmimeve Oscar. “Oppenheimer”  ka dominuar sezonin e çmimeve të këtij viti, ndërsa publiku mbush sallat e kinemave për të parë yllin e Cillian Murphy në rolin e shkencëtarit

FOTOT/ John Cena shfaqet nudo në skenën e “Oscars”, mbulon pjesët intime me zarfin që mban emrin e fituesit për dizajnerin më të mirë
Kinema, Kryesore, Të Fundit

FOTOT/ John Cena shfaqet nudo në skenën e “Oscars”, mbulon pjesët intime me zarfin që mban emrin e fituesit për dizajnerin më të mirë

Mënyra si John Cena u shfaq në skenë për të dhënë çmimin e dizajnit të prodhimit, ishte e papritura e mbrëmjes. Me zarfin që mbante emrin e fituesit, Cena mbuloi pjesët intime, teksa u shfaq i zhveshur në teatrin Dolby. Jimmy Kimmel e ndihmoi artistin, duke i sjellë një veshje, në mënyrë që të mund

“The Zone of Interest”, filmi më i mirë ndërkombëtar, hera e parë që Britania e madhe merr këtë trofe
Kinema, Kryesore, Të Fundit

“The Zone of Interest”, filmi më i mirë ndërkombëtar, hera e parë që Britania e madhe merr këtë trofe

Ashtu sikurse pritej, “The Zone of Interest” fitoi kategorinë e filmit më të mirë ndërkombëtar në “Oscars”. Filmi i regjisorit Jonathan Glazer ka të bëjë me familjen e komandantit Rudolf Höss, i cili jeton pranë kampit të përqendrimit të Aushvicit gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kjo është hera e parë që Britania e Madhe fiton

Fotot/ Yjet parakalojnë në tapetin e kuq të Oscars/ Stilistja: Veshje bazike e pa fabul! Krijuesja e modës: Gjëra të përsëritura
Kinema, Kryesore, Të Fundit

Fotot/ Yjet parakalojnë në tapetin e kuq të Oscars/ Stilistja: Veshje bazike e pa fabul! Krijuesja e modës: Gjëra të përsëritura

Yjet e Hollywood po parakalojnë në tapetin e kuq të edicionit të 96-të të çmimeve “Oscars”. I gjithë eventi po transmetohet ekskluzivisht në Top Channel dhe Top Radio dhe po komentohet nga të ftuarit në studio. Sipas ekspertëve të modës, këtë vit në tapetin e kuq nuk po shikojmë veshje të veçanta. Stilistja Anila Konomi

“Openheimer”, pretendenti kryesor për “Oscars 2024”, lista e plotë e të nominuarve për çdo kategori
Kinema, Kryesore, Të Fundit

“Openheimer”, pretendenti kryesor për “Oscars 2024”, lista e plotë e të nominuarve për çdo kategori

Në Teatrin Dolby në zemër të Hollywood mbahet sot ceremonia e 96-të e çmimeve “Oscars”, që do të prezantohet nga Jimmy Kimmel. Me shumë interes pritet ndarja e çmimeve, por pretendenti kryesor mbetet “Openheimer”. Me 13 nominime, drama historike shihet gjerësisht si favorite për të fituar filmin më të mirë, aktori më i mirë për

Scroll to Top