TikTak.al

-Kronikë

I akuzuar për vrasje në Francë, nis gjyqi për ish lojtarin e “Vllaznia”/ Detajet e plota – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

I akuzuar për vrasje në Francë, nis gjyqi për ish lojtarin e “Vllaznia”/ Detajet e plota – Balkanweb.com – News24

Ka 4 vjet në paraburgim, por i mohon akuzat ndaj tij. Sahmet Lushaj, 26-vjeçari shqiptar i mbrojtur nga avokati Cloé Irigoin Carricaburu, është paraqitur që nga e premtja e 24 majit para Gjykatës së Asamblesë së Girondës në Francë i akuzuar për vrasje, dhunë me armë dhe trafik droge. Një cështje ku është i përfshirë

Në kërkim ndërkombëtar për prodhim e shitje droge, arrestohet në Morinë shtetasi serb – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Në kërkim ndërkombëtar për prodhim e shitje droge, arrestohet në Morinë shtetasi serb – Balkanweb.com – News24

Një shtetas serb është ndaluar dhe arrestuar në pikën kufitare të Morinës. Sipas policisë, Dushan Joviçiç 41 vjeç, ishte shpallur në kërkim nga autoritetet serbe. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Themelore Kraljevo, e ka dënuar me 9 vite burg, për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Ndërkohë vijojnë procedurat për ekstradimin

Dyshohej se kishte sende të paligjshme, zbulohen 7 pako kokainë në Portin e Durrësit, dy të arrestuar (DETAJET) – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Dyshohej se kishte sende të paligjshme, zbulohen 7 pako kokainë në Portin e Durrësit, dy të arrestuar (DETAJET) – Balkanweb.com – News24

Zbulohet drogë në portin e Durrësit. Policia kufitare në portin e Durrësit ka ushtruar kontroll në një furgon me targa angleze pas dyshimeve për sende te paligjshme dhe nga skanimi u zbulua se mjeti i mallrave kishte te fshehur 7 pako kokaine. Gjatë kontrollit të detajuar kokaina u gjet brenda fundit të dyfishtë të krijuar

Sekuestrimi i kokainës në Portin e Durrësit, zbulohen emrat e dy të arrestuarve – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Sekuestrimi i kokainës në Portin e Durrësit, zbulohen emrat e dy të arrestuarve – Balkanweb.com – News24

Zbulohen emrat e personave të arrestuar në lidhje me drogën e sekuestruar në portin e Durrësit. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për BalkanWeb se pas hekurave ra Arjan Doçi dhe Mentor Çuni. Furgoni i përkiste kompanisë “Bledi Trans”, i cili transportonte pako për emigrantët. Policia kufitare në portin e Durrësit ka ushtruar kontroll në një furgon

Detajet/ Vetëvritet me armën e shërbimit efektivja e policisë – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Detajet/ Vetëvritet me armën e shërbimit efektivja e policisë – Balkanweb.com – News24

Një efektive policie 21-vjeçe, e identifikuar si A.L, ka vrarë veten me armë e shërbimit. Ngjarja është regjistruar në kryeqytet te pallatet e Grand te fusha, raporton gazetari Igli Çelmeta. Efektivja ndodhej në banesën e saj kur ndërmori aktin e vetëvrasjes. Sipas informacioneve 21-vjeçarja punonte si efektive në komisariatin nr.5 në kryeqyetet. Grupi hetimor po

Automjeti del nga rruga, përfundon pranë banesave. “Zhduket” shoferi – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Automjeti del nga rruga, përfundon pranë banesave. “Zhduket” shoferi – Balkanweb.com – News24

Një aksident ka ndodhur në afërsi të fshatit Konjac, në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë. Mësohet se një automjet ka dalë nga rruga, ndërsa ka përfunduar pranë banesave në anë të rrugës. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes, ndërsa po kërkohet për drejtuesin e automjetit, i cili nuk po gjendet. Për t’u bërë pjesë e grupit

Kokat e grupeve kriminale në zonat që mbulojnë janë më të fortë se deputetët – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Kokat e grupeve kriminale në zonat që mbulojnë janë më të fortë se deputetët – Balkanweb.com – News24

Gazetari Armand Bajrami nga studio e emisionit “Open” në News24 se këta njerëzit e grupeve kriminale që flitet në dosjen e SPAK janë njerëz që kanë shumë më tepër fuqi se deputetët, në zonat që mbulojnë. Bajrami tha se këto drejtues të grupeve drejtojnë edhe institucione. “Operacioni i SPAK dekurajon këto grupe, por efektet mos

VIDEO/ Aksidenti me 3 çiklistë të plagosur, zbardhen detaje të reja – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

VIDEO/ Aksidenti me 3 çiklistë të plagosur, zbardhen detaje të reja – Balkanweb.com – News24

Zbardhen të tjera detaje lidhur me aksidentin e ndodhur në aksin Vlorë- Himarë-Llogara. Çiklistët janë përfshirë në një përplasje mes tyre, ndërsa e prej tyre kanë marrë goditje të forta. Një prej çiklistëve të plagosur është holandez, ndërsa dy të tjerët janë grekë, raporton për BalkanWeb gazetari Erik Mehmeti. Çiklistët kanë humbur kontrollin mbi biçikletat

Grabiste lokalet kineze në qytetin spanjoll, arrestohet shqiptari/ Ja si u zbulua – Balkanweb.com – News24
-Kronikë, Fillimi

Grabiste lokalet kineze në qytetin spanjoll, arrestohet shqiptari/ Ja si u zbulua – Balkanweb.com – News24

Agjentët e Policisë Kombëtare kanë arrestuar në Huesca një person me origjinë shqiptare, banues në Zaragoza, i specializuar për grabitje në lokale. Ai dyshohet si autor i gjashtë sulmeve në dy muajt e fundit në objektet në Huesca. Grupi Hetimor i Komisariatit të Policisë konstatoi se gjashtë grabitjet kishin karakteristika të ngjashme për sa i

Scroll to Top