TikTak.al

Kryesore

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

I nxehti afrikan! Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë
Bota, Kryesore, Të Fundit

SHBA, përvjetori i përfundimit të skllavërisë dhe fushata për votuesit afrikano-amerikanë

19 qershori është një festë amerikane, që shënon ditën kur skllavëria përfundoi në shtetet e konfederatës gjatë Luftës Civile Amerikane më 1865. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Scott Sterns, kandidatët për president të Shteteve të Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump po bëjnë fushatë rreth kësaj date të rëndësishme për të fituar mbështetjen

“Pse Gazi i mbushi mendjen SHBA që të pranojnë Berishën?”, Zheji përplaset me Kaprin në Top Story
-Politikë, Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Pse Gazi i mbushi mendjen SHBA që të pranojnë Berishën?”, Zheji përplaset me Kaprin në Top Story

Artur Zheji dhe Erald Kapri janë përplasur në debat me njëri tjetrin mbrëmjen e sotme në studion e Top Story, me Grida Dumën. Teksa flitej për zgjedhjet e SHBA dhe cili mund të rrëmbejë fitoren, Trump apo Biden, u ndalën edhe te raporti i Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara, dhe te non-grata e Sali Berishws.

“Sjellje skandaloze”/ Analisti për reagimet e Kurtit: Mosmirënjohje ndaj SHBA dhe BE
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Sjellje skandaloze”/ Analisti për reagimet e Kurtit: Mosmirënjohje ndaj SHBA dhe BE

Analisti Adri Nurellari deklaroi në “Top Story” se Albin Kurti me reagimet e bëra është treguar mosmirënjohëse me SHBA-në dhe BE-në. Ndër të tjera Nurellari e quan sjelljen e kryeministrit të Kosovës skandaloze. “Në Kosovë është instaluar një lloj mode e mosmirënjohjes ndaj SHBA-së dhe BE-së. Është një sjellje skandaloze, kemi arritur deri atje sa

Top Arena/ Barazimi me Kroacinë, Jemini: Më la shije të mirë! Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë
Kryesore, Sport, Të Fundit

Top Arena/ Barazimi me Kroacinë, Jemini: Më la shije të mirë! Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë

Ish-arbitri Lorenc Jemini foli këtë mbrëmje në Top Arena për lojën e skuadrës sonë kundër Kroacinë, duke thënë se i la një shije të mirë. “Më ka lënë një shije shumë të mirë ndeshja sot, është ajo që kërkoj nga ekipi im. Më pëlqeu shumë që Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë. Kam pikëpyetje

Top Arena/ Nëse do bllokohej në ‘ashenser’, me kë do donte të ishte e ‘mbyllur’? Meri Shehu zgjedh mes Julit dhe Meritonit
Kryesore, Pop News, Të Fundit

Top Arena/ Nëse do bllokohej në ‘ashenser’, me kë do donte të ishte e ‘mbyllur’? Meri Shehu zgjedh mes Julit dhe Meritonit

Meri Shehu është ulur para Erjola Doçit, në studion e Top Arena, duke iu përgjigjur pyetjeve të saj ‘provokuese. E pyetur për një situatë hipotetike, nëse do bllokohej në ashensor me kë do donte të ishe brenda, me Julin apo Meritonin, ajo zgjodhi Julin. “Duhet të zgjedh patjetër një nga këta të dy? Meriotni nuk

Solli golin e barazimit, Xherdan Shaqiri sapo rrëmbeu një rekord të ri historik dhe shumë të rëndësishëm
Kryesore, Sport, Të Fundit

Solli golin e barazimit, Xherdan Shaqiri sapo rrëmbeu një rekord të ri historik dhe shumë të rëndësishëm

Xherdan Shaqiri edhe në këtë ndeshje kundër Skocisë ka shënuar gol, gol i cili solli barazimin. Kështu 32-vjeçari shqiptar bëhet i vetmi futbollist që futet në histori duke shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare. Konkretisht për Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e

Scroll to Top