TikTak.al

Kryesore

VIDEO/ Yamal futet live në “IG” pas fitores fantastike të Spanjës, por… publikon shokët e skuadrës në momente “delikate”
Kryesore, Sport, Të Fundit

VIDEO/ Yamal futet live në “IG” pas fitores fantastike të Spanjës, por… publikon shokët e skuadrës në momente “delikate”

Pas fitores fantastike të Spanjës përballë Anglisë, ylli i “La Roja”, Lamine Yamal, ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram festën që po ndodhte në dhomat e zhveshjes së skuadrës. Ai është futur live në Instagram teksa shfaqet i qeshur duke kënduar e kërcyer së bashku me shokët e skuadrës. Por ndërsa filmonte, disa

Gjykata rrëzoi akuzat ndaj tij për dokumentet e klasifikuara, reagon Trump: Ky është hapi i parë, por duhet të hidhen poshtë të gjitha
Bota, Kryesore, Të Fundit

Gjykata rrëzoi akuzat ndaj tij për dokumentet e klasifikuara, reagon Trump: Ky është hapi i parë, por duhet të hidhen poshtë të gjitha

Ish-presidenti Donald Trump tha se rrëzimi i çështjes së tij të dokumenteve të klasifikuara “duhet të jetë vetëm hapi i parë” i shumë të tjerave dhe bëri thirrje që edhe rastet e tjera të tij të pushohen.   “Ndërsa unë eci përpara në Uniting Our Nation pas ngjarjeve të tmerrshme të së shtunës, kjo heqje e

Nga burgu i Fierit në Strasburg përmes Athinës, Beleri takohet me Mitsotakis, ja kur duhet të kthehet sërish në qeli
-Politikë, Kryesore, Të Fundit

Nga burgu i Fierit në Strasburg përmes Athinës, Beleri takohet me Mitsotakis, ja kur duhet të kthehet sërish në qeli

Fredi Beleri u lirua nga burgu ditën e sotme, pak para orës 7:30 të mëngjesit, për të udhëtuar në Athinë dhe më pas në Strasburg, ku nesër më 16 korrik do të bëjë betimin si eurodeputet. Sipas mediave greke, kryeministri Kyriakos Mitsotakis, sot në orën 13:00 u takua në selinë e tij në Megaros Maximos

AMP vë në pranga ish-oficerin e policisë së Lezhës! “Skifteri” i 18 vjedhjeve në Itali
Aktualitet, Kryesore, Lajme, Të Fundit

AMP vë në pranga ish-oficerin e policisë së Lezhës! “Skifteri” i 18 vjedhjeve në Itali

AMP ka ekzekutuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për ish-oficerin e policisë së Lezhës. Gjykata e Shkallës së Parë kishte caktuar masën e arrestit për 29-vjeçarin Klisman Nikolli, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Shpërdorimi i detyrës”. Ai ishte paraqitur sot në gjykatë pasi i ishte lënë dënimi “detyrim paraqitjeje”, por më pas

“Hera e parë dhe e fundit që…”, raportimi i Dumanit përplas Bardhin me Majkon: Zotëria s’është vartësi, por vettingu ynë
-Politikë, Kryesore, Të Fundit

“Hera e parë dhe e fundit që…”, raportimi i Dumanit përplas Bardhin me Majkon: Zotëria s’është vartësi, por vettingu ynë

Deputeti socialist, Pandeli Majko dhe kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi janë përplasur me njëri- tjetrin këtë seancë plenare. Shkak është bërë marrja në pyetje e kreut të SPAK, Altin Dumani nga ana e deputetëve të PD prej mbi 3 orësh në Kuvend. Bardhi: Nëse ka një njeri që ka konflikt interesi është

Pasi i shpëtoi atentatit, sot Trump merr një lajm të mirë, ja vendimi që mori Gjykata
Bota, Kryesore, Të Fundit

Pasi i shpëtoi atentatit, sot Trump merr një lajm të mirë, ja vendimi që mori Gjykata

Një gjykatës në Florida sapo ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara të Departamentit të Drejtësisë kundër Donald Trump në një fitore të madhe për ish-presidentin vetëm pak ditë pasi i shpëtoi atentatit ndaj tij. Gjykatësja Aileen Cannon ka pranuar mocionin e Trump për të pushuar çështjen federale mbi bazën se emërimi i Prokurorit

“Ka statusin e një legjende”, qëndrimi i ish-Presidentit Trump pas atentatit mobilizon përkrahësit e tij
Bota, Kryesore, Të Fundit

“Ka statusin e një legjende”, qëndrimi i ish-Presidentit Trump pas atentatit mobilizon përkrahësit e tij

Ish-presidenti Donald Trump merr pjesë në Kuvendin e Partisë Republikane, disa ditë pasi i mbijetoi një atentati. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Carolyn Presutti njofton nga Miluoki i shtetit Viskonsin, ku mbahet ky kuvend, se si mbështetësit e tij, pas tronditjes të së shtunës, janë tani plot energji për fushatën e zgjedhjeve presidenciale të 5

VIDEO/ 19 vite në UNESCO, kryeministri Rama shpërndan pamje nga Gjirokastra: Qyteti muze të merr frymën me shikimin e parë
-Kulturë, Kryesore, Të Fundit

VIDEO/ 19 vite në UNESCO, kryeministri Rama shpërndan pamje nga Gjirokastra: Qyteti muze të merr frymën me shikimin e parë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë pamje nga Gjirokastra në Facebook-un e tij. “Gjirokastra, 19 vite në UNESCO”, shkruan Rama në postimin e tij duke treguar bukuritë e këtij qyteti. “Nuk ka ndonjë qytet tjetër në Shqipëri, që të jetë më i bukur se Gjirokastra. Qyteti muze të merr frymën me shikimin e parë”, thuhej në

“O Nuredin Dumani, mbaje atë dashnoren”/ Shpërthimi me tritol që iu vu dy motrave në Elbasan, njëra përmendi në TikTok…
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

“O Nuredin Dumani, mbaje atë dashnoren”/ Shpërthimi me tritol që iu vu dy motrave në Elbasan, njëra përmendi në TikTok…

Detaje të reja janë zbuluar nga shpërthimi i tritolit në një ndërtesë në Elbasan ditën e djeshme, e cila ishte vendosur në hyrjen e apartamentit të dy motrave që jetonin me qira. Gazetarja e Top Channel, Dorjana Bezat zbulon se apartamenti është marrë me qira para dy vitesh nga Alda Nikolli. Në këtë banesë, para

Scroll to Top