TikTak.al

Kryesore

“Më ka imituar emisionin”/ Ilnisa shpërthen në ofendime të rënda për Ledjonën: Është e zezë, i duhet futu açja nga goja!
Big Brother Albania Vip, Kryesore, Të Fundit

“Më ka imituar emisionin”/ Ilnisa shpërthen në ofendime të rënda për Ledjonën: Është e zezë, i duhet futu açja nga goja!

Debati i ashpër mes dy Ilnisës dhe Ledjonës në Big Brother VIP, ka degraduar në provokime dhe ofendime. Ilnisa, gjatë një bisede me Eglën dhe Vesën në sfidën e rezistencë, ka shpërthyer në ofendime ndaj Ledjonës, duke thënë se ‘i ka imituar emisionin’, ‘është e zezë’, ‘vetëm mbetje nxjerr nga goja siç është vetë’, etj.

Akuzat ndaj Monika Kryemadhit, gazetarja: SPAK ka sekuestruar provën e rëndësishme në shtëpinë e nënës së deputetes
-Politikë, Kryesore, Të Fundit

Akuzat ndaj Monika Kryemadhit, gazetarja: SPAK ka sekuestruar provën e rëndësishme në shtëpinë e nënës së deputetes

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Breaking” në Top News, ka folur për ecurinë e hetimeve ndaj ish-Presidentit Ilir Meta dhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi. Lala u shpreh se ndaj çiftit Meta-Kryemadhi po hetohet në disa drejtime, pasi ka dosje të hapura në lidhje me aferën CCEZ DIA, lobimin në SHBA, si dhe

Postonin video të 10-vjeçarit me fjalë banale, për përfitime në TikTok, Gjykata lë në burg babanë dhe gjyshen e të miturit
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Postonin video të 10-vjeçarit me fjalë banale, për përfitime në TikTok, Gjykata lë në burg babanë dhe gjyshen e të miturit

Gjykata e Beratit ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” pa afat për Natasha Rombula dhe Armando Kumaraku. Nënë e bir postonin në TikTok video të të miturit, djalit të Armando Kumarakut (44-vjeç), me fjale banale për arsye përfitimi dhe për të marrë sa më shumë kikime. Ata djalin dilnin live në këtë rrjet social

Mori 25 mijë euro për të ndikuar tek gjyqtarët, GJKKO lë në arrest shtëpie avokatin Petraq Semani
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Mori 25 mijë euro për të ndikuar tek gjyqtarët, GJKKO lë në arrest shtëpie avokatin Petraq Semani

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar vendosi të lejë në fuqi masën arrest në shtëpi për avokatin Petraq Semani. Mbi Semanin rëndon vepra penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”. Ai urdhërohet që të mos largohet nga banesa që ndodhet në Rr. M.

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull

Prej orës 22:00 të mbrëmjes së sotme do të bllokohet rruga e vjetër e Durrësit, për shkak të punimeve që po kryhen për ndërtimin e linjës hekurudhore Durrës-Tiranë. Në njoftim e Autoritetit Rrugor Shqiptar bëhet me dije se segmenti rrugor pranë Rrashbullit do të jetë i bllokuar nga ora 22:00 e mbrëmjes së sotme deri

Prokurorja e shkarkuar kërkoi rivlerësim të vendimit, trupi gjykues shpall vendimin
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Prokurorja e shkarkuar kërkoi rivlerësim të vendimit, trupi gjykues shpall vendimin

Njoftim vendimi Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Natasha Mulaj kryesuese, Albana Shtylla relatore, Ina Rama, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtarë, shpalli vendimin për çështjen nr. 61/2021, datë 28.10.2021, që i përket ankimit të subjektit të rivlerësimit Daniela Sulaj kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nr. 426, datë

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari, si u shpëtoi nga duart policëve në vitin 2019
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari, si u shpëtoi nga duart policëve në vitin 2019

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanikut, të kërkuarin nga Interpol Tirana, Adriatik Xhini, 32 vjeç nga Ksamili.Sipas policisë greke, Xhini kërkohej në Shqipëri për veprën penale të “trafikimit të lëndëve narkotike në bashkëpunim”, gjatë periudhës 1 prill 2019 – 23 prill 2020. Në 1 prill 2019, ai u shpall në kërkim

Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së, në pranga 43-vjeçari në Tiranë
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së, në pranga 43-vjeçari në Tiranë

Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së Rajonale Tiranë, me qëllim lehtësimin e procedurave për testimin e kampioneve të marra në subjektin e tij tregtar, në pranga 43-vjeçari. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare ndaluan shtetasin N. K., 43 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë

Tortura dhe poshtërime/ Policia serbe detyron emigrantët në kufirin me Maqedoninë të zhvishen në temperatura të ulëta! Nis hetimi
Kosova dhe Rajoni, Kryesore, Të Fundit

Tortura dhe poshtërime/ Policia serbe detyron emigrantët në kufirin me Maqedoninë të zhvishen në temperatura të ulëta! Nis hetimi

Sipas grupeve të të drejtave të njeriut, videot që shfaqin grupe burrash të zhveshur nga rrobat e tyre në temperatura pothuajse të ulëta dhe që detyrohen të kthehen nga Serbia në Maqedoninë e Veriut, janë dëshmi e përshkallëzimit të keqtrajtimit të emigrantëve në kufijtë evropianë. Dy video të shfaqura për Guardian nga Legis, një OJQ e Maqedonisë

Ngriti flamurin shqiptar në shkollën greke, nxënësi përfundon me urgjencë në… drejtori
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Ngriti flamurin shqiptar në shkollën greke, nxënësi përfundon me urgjencë në… drejtori

Një incident ndodhi në një shkollë në Argallasti në Pelion mëngjesin e djeshëm. Një nxënës i shkollës ka varur flamurin shqiptar në kangjellat e oborrit dhe ky akt ka sjellë reagimin e shokëve të klasës. Disa nxënës të rritur e çuan te drejtori i shkollës. Reagime ka edhe nga prindërit e nxënësve të cilët janë njoftuar për ngjarjen. Sot në orën

Scroll to Top