TikTak.al

-Kuriozitete

Ja cili djathë është i mirë për shëndetin e zemrës – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Ja cili djathë është i mirë për shëndetin e zemrës – Balkanweb.com – News24

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjeve, ndaj është shumë e rëndësishme t’i kushtohet vëmendje e veçantë shëndetit të zemrës Dieta luan një rol të madh në parandalimin e këtyre sëmundjeve dhe shumë ekspertë besojnë se nuk është e këshillueshme të hamë djathë nëse kujdesemi për shëndetin kardiovaskular. Është shumë e vërtetë se disa djathëra

Vjen për herë të parë në Berat Panairi “Kodikët e Retros”, ekspozohen mbi 50 automjete historike të viteve ’60-’70-’80 (Foto) – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Vjen për herë të parë në Berat Panairi “Kodikët e Retros”, ekspozohen mbi 50 automjete historike të viteve ’60-’70-’80 (Foto) – Balkanweb.com – News24

Është organizuar për herë të parë në Berat, Panairi “Kodikët e Retros”i cili ka tej mbushur Pedonalen e qytetit të Beratit, duke kthyer pas në kohë ata që janë në moshë dhe duke çuar në një botë të panjohur të rinjtë. Ekspozita me makina të viteve ’60-’70-’80 në Bulevardin Republika solli një fundjavë ndryshe në

Eunuku fiton qindra mijëra euro duke gjymtuar klientët e tij, dënohet me burg përjetë. Në disa raste gatoi dhe shiti pjesë të… – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Eunuku fiton qindra mijëra euro duke gjymtuar klientët e tij, dënohet me burg përjetë. Në disa raste gatoi dhe shiti pjesë të… – Balkanweb.com – News24

Një i vetëquajtur “krijues eunuk”, i cili gjymtoi klientët që paguanin dhe e transmetoi atë në internet, është dënuar me burgim të përjetshëm me një afat minimal prej 22 vjetësh. Marius Gustavson pranoi veprat penale, duke përfshirë pesë akuza për shkaktimin e lëndimeve të rënda trupore me dashje. Ai u përshkrua në një dënim tre-ditor

Si t’i përballoni konfliktet me partneren? Ju ndihmon AI nëpërmjet AngryGF – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Si t’i përballoni konfliktet me partneren? Ju ndihmon AI nëpërmjet AngryGF – Balkanweb.com – News24

Me sa duket, ekziston një aplikacion i ri chatbot i fuqizuar nga IA, i quajtur AngryGF. Aplikacioni që po bën bujë në mediat sociale, shfaq një të dashur e cila është e zemëruar me përdoruesin. Ky chatbot synon t’u mësojë njerëzve se si t’i trajtojnë konfliktet me partneren e tyre femër. Bashkëthemeluesja e aplikacionit, Emilia

Shkencëtarët gjejnë shenja jete në hapësirë – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Shkencëtarët gjejnë shenja jete në hapësirë – Balkanweb.com – News24

Në një ngjarje historike, studiuesit kanë zbuluar një gaz në atmosferën e planetit K2-18b që mund të “prodhohej vetëm nga jeta”, sipas një raporti të fundit nga The Times. Kjo vjen pasi shkencëtarët nga kërkimi për inteligjencën jashtëtokësore (SETI) zbuluan se së shpejti mund të gjejnë prova të jetës jashtë sistemit tonë diellor nëpërmjet teleskopit

Milano mund të ndalojë akulloren dhe picat pas mesnate, për një arsye që as nuk e keni menduar – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

Milano mund të ndalojë akulloren dhe picat pas mesnate, për një arsye që as nuk e keni menduar – Balkanweb.com – News24

Qyteti italian i Milanos po propozon një ligj të ri për ndalimin e akullores pas mesnate, në një përpjekje për të mbrojtur “qetësinë dhe shëndetin” e banorëve. Një dokument fillestar legjislativ është depozituar nga pushteti vendor i qytetit. Nëse miratohet, ligji i ri mund të hyjë në fuqi muajin e ardhshëm dhe të zgjasë deri

VIDEO/ “Nuk e dija se kishte vdekur”, gruaja braziliane që çoi xhaxhain e pajetë në bankë për të marrë kredi e transportoi trupin me taksi. Dalin pamje të reja – Balkanweb.com – News24
-Kuriozitete, Fillimi

VIDEO/ “Nuk e dija se kishte vdekur”, gruaja braziliane që çoi xhaxhain e pajetë në bankë për të marrë kredi e transportoi trupin me taksi. Dalin pamje të reja – Balkanweb.com – News24

Një grua që çoi ‘xhaxhain’ e saj të vdekur në një bankë në Brazil për të firmosur një kredi në emër të tij, e transportoi trupin me një taksi. Érika de Souza Vieira Nunes, 42 vjeç, u pa në pamjet e kamerave të sigurisë duke marrë një makinë me Paulo Roberto Braga në një bankë

Scroll to Top