Forumi Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Osmani nesër mban konferencë për media
Lajme / 15-16 prill

Forumi Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Osmani nesër mban konferencë për media

Presidentja  e vendit, Vjosa Osmani nesër në orën 17:00 do të mbajë konferencë për media lidhur me Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, si dhe me rastin e 14 prillit, Ditës së të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Pjesë e kësaj konference që do të mbahet te monumenti “Heroinat”