Kosova meriton dhe duhet të anëtarësohet pa kushtëzime shtesë në KiE
Lajme / 9 Maji

Kosova meriton dhe duhet të anëtarësohet pa kushtëzime shtesë në KiE

Në rastin e shënimit të 9 Majit, Ditës së Evropës, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca mori pjesë dhe mbajti fjalë rasti në pritjen e organizuar nga Zyra e BE-së në Kosovë, përcjell Reporteri.net. Duke shprehur mirënjohje për organizimin e një pritjeje të tillë dhe duke theksuar se është viti i 16-të që Kosova shënon dhe