Kërkesat e parreshtura ndaj Kosovës për themelimin e Asociacionit
Lajme / A do të themelohet?

Kërkesat e parreshtura ndaj Kosovës për themelimin e Asociacionit

Themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, është tema kryesore e ditëve të fundit. Kanë qenë të parreshtura thirrjet që janë bërë këto javë, shkruan gazeta online Reporteri.net. Hiç më larg se sot, ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, i ka kërkuar Kosovës që të bëjë “përparim urgjent” sa i