TikTak.al

Lajme / Akuzat e LDK-së

Dështim spektakolar dhe turpërim ndërkombëtar i Kurtit
Lajme / Akuzat e LDK-së

Dështim spektakolar dhe turpërim ndërkombëtar i Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar letrën që Albin Kurti ua ka dërguar udhëheqësve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë, shkruan gazeta online Reporteri.net. Abdixhiku e ka cilësuar si dështim spektakolar, turpërim ndërkombëtar dhe dëm historik. “Pasi gabuan adresën e pranuesve të letrës – merreni me mend – pasi ndryshuan në finish

Propagandë e qeverisë për luftimin e korrupsionit
Lajme / Akuzat e LDK-së

Propagandë e qeverisë për luftimin e korrupsionit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica Xhelili, përmes një videoje, të ngjashme si ato të shefit të saj, Lumir Abdixhikut, ka thënë se Qeveria e Kosovës po manipulon me raportet ndërkombëtare për indeksin e luftimit të korrupsionit dhe lirisë së medias. Referuar raportit të “Transparency International”, ajo ka thënë se Qeveria nuk po

Scroll to Top