Petkoviqi pretendon se Kosova po “shkakton kriza”
Lajme / Akuzat

Petkoviqi pretendon se Kosova po “shkakton kriza”

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka kritikuar sërish Kosovën gjatë takimit me ambasadorët dhe përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it dhe kreut të delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, duke thënë se Kosova është “fajtorja e vetme që shkakton kriza”. Sipas njoftimit të Zyrës që udhëhiqet nga Petkoviq, rundi i ri