TikTak.al

Lajme / Deklarata

Kurti e quan Vuçiqin “Putini i vogël”
Lajme / Deklarata

Kurti e quan Vuçiqin “Putini i vogël”

“Putini i vogël”. Kështu e quajti kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë sot për median britanike The Telegraph, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.  Mediumi britanik shkruan se “Shqetësimi më i madh i Kurtit si lider i Kosovës është zoti Vuçiq, të cilin ai e përshkroi si një “Putin të

Avokati i Krasniqit pretendon se shkak i arrestimit të tij janë disa persona që morën viza si sportistë  
Lajme / Deklarata

Avokati i Krasniqit pretendon se shkak i arrestimit të tij janë disa persona që morën viza si sportistë  

Avokati Tritan Hamitaj në një komunikatë për media, ka pretenduar se autoritetet italiane të drejtësisë kanë vërejtur se marrja e vizave nga sportistët kishte parregullsi për shkak se disa prej tyre nuk kanë qenë pjesëtarë të ekipit dhe qëllimi i pajisjes me viza ka qenë për migrim. Krasniqi është arrestuar në Bullgari në bazë të

Scroll to Top