TikTak.al

Lajme / Detajet

S’kishte të drejtë vozitjeje, policia e gjobit me 500 euro gjilanasin dhe ia konfiskon veturën BMW
Lajme / Detajet

S’kishte të drejtë vozitjeje, policia e gjobit me 500 euro gjilanasin dhe ia konfiskon veturën BMW

Policia në Gjilan ka gjobitur një shoferë, pasi i njëjti kishte pasur masë mbrojtëse, ndalesë e drejtimit të mjetit, shkruan gazeta online Reporteri.net. Ndaj të njëjtit është shqiptaruar gjobë prej 500 euro, pesë pikë negative, poashtu i është ndaluar vozitja edhe për gjashtë muaj, si dhe i është konfiskuar vetura. Njoftimi i policisë: Konfiskohet përkohësisht

Arrestohet një person në Aeroportin e Prishtinës, kërkohej për shitblerje të narkotikëve
Lajme / Detajet

Arrestohet një person në Aeroportin e Prishtinës, kërkohej për shitblerje të narkotikëve

Sot rreth orës 14:00 policët kufitarë në Aeroportin Ndërkombëtar ” Adem Jashari” në Prishtinë kanë ndaluar personin e kërkuar P.H. (34), i cili më pas është arrestuar nga policët e stacionit në Ferizaj. Ai po kërkohej me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale blerja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve me dënim

Vetura goditi dy fëmijë në Pejë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore po trajtohet në QKUK
Lajme / Detajet

Vetura goditi dy fëmijë në Pejë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore po trajtohet në QKUK

Dy fëmijë janë goditur një veturë pasditen e së dielës në qytetin e Pejës. Rasti ka ndodhur diku rreth orës 14:45. Sipas informatave të para nga ana e policisë, është thënë se fëmijët kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Pejës, ndërkaq njëri prej tyre për shkak të lëndimeve më

Autoblinda, dhjetëra vetura, banesë e deri te restoranti
Lajme / Detajet

Autoblinda, dhjetëra vetura, banesë e deri te restoranti

Sot ka ka nisur zbatimi i Urdhrit Ndalues lidhur me pasuritë e palujtshme në rastin Banjska, shkruan gazeta online Reporteri.net. Në zbatim të këtij urdhëri, Policia e Kosovës sot ka sekuestruar shumë pasuri të Milan Radojçiqiti, kryekriminelit të veriut të Kosovës, i identifikuar edhe si udhëheqës i sulmit terrorist në Banjskë më 24 shtator të

Scroll to Top