Nis takimi trepalësh në Bruksel
Lajme / Dialogu dhe çështja e dinarit

Nis takimi trepalësh në Bruksel

Ndërmjetësuesi evropian i dialogut Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka pritur të martën në takime të ndara kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi dhe atë të Serbisë, Petar Petkoviq. Pas takimeve të ndara ka nisur edhe takimi i përbashkët ndërmjet emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, kryenegociatorit të Kosovës në dialog, Besnik Bislimi dhe kryenegociatorit