TikTak.al

Lajme / DPT te Fidani

Ish-deputeti i VV-së thotë se po krijohen “tema të mëdha” për të tërhequr vëmendjen nga problemet reale
Lajme / DPT te Fidani

Ish-deputeti i VV-së thotë se po krijohen “tema të mëdha” për të tërhequr vëmendjen nga problemet reale

Dardan Sejdiu, ish-deputet dhe ish nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosjes tha se në Kosovë po ndërtohen tema që nuk kanë rëndësi për jetën e qytetarëve, duke tentuar që të tërhiqet vëmendja nga probemet që përballen qytetarët. “Nëse e përcillni me vëmendje politikën në Kosovë tash e shumë vjet, gjithcka sillet rreth dy temave dhe konfliktit, një

Dështim katastrofal i Kosovës në diplomaci, Kurti po bën akrobacione të papërgjegjshme
Lajme / DPT te Fidani

Dështim katastrofal i Kosovës në diplomaci, Kurti po bën akrobacione të papërgjegjshme

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate, i ftuar në emisionin DPT te Fidani, ka kritikar ftesën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ndaj krerëve të partive tjera politike, shkruan Reporteri.net. “Ka qenë ftesë me hile, në kohën dhe formatin që është bërë. Ftesa u është bërë për koordinim brenda Kuvendit, dhe nuk u takon kryetarëve të

Kurti ka thënë se do ta zbatojë Asociacionin, por jo para zgjedhjeve sepse nuk më voton askush
Lajme / DPT te Fidani

Kurti ka thënë se do ta zbatojë Asociacionin, por jo para zgjedhjeve sepse nuk më voton askush

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, në emisionin DPT te Fidani, ka komentuar çështjen e Asociacionit, si kërkesë shtesë për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, shkruan Reporteri.net. “Ky kryeministër ka ardhur me kauzën kundër Asociacionit, kundër faljes së Manastirit.. gjëja e mençur do të ishte të ulej në tavolinë me

Qalaj, PDK: Serbia është satelit i Rusisë
Lajme / DPT te Fidani

Qalaj, PDK: Serbia është satelit i Rusisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se pret reagimin zyrtar të institucioneve të Kosovës për raportimet për sulmin hibrid të Rusisë ndaj faqeve zyrtare të institucioneve të Kosovës, ndonëse kjo u konfirmua nga ministrja e Jashtme Donika Gërvalla dhe ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedoni. Qalaj, në emisionin DPT te Fidani, ka

Scroll to Top