TikTak.al

Lajme / Drejtësi

Ngritet aktakuzë kundër tetë personave të dyshuar për korrupsion, sekuestrohet një pronë
Lajme / Drejtësi

Ngritet aktakuzë kundër tetë personave të dyshuar për korrupsion, sekuestrohet një pronë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër tetë personave që dyshohen për vepra penale që ndërlidhen me korrupsionin, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Në një komunikate për media, PSRK njofton se H.H., L.M., A.J., Xh.L., B.P., D.K., G.Sh., dhe V.M., me dyshimin e bazuar mirë akuzohen se kanë  kryer veprën penale “Keqpërdorim i

I vazhdohet paraburgimi Ilir Abdullahut, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e policit Triumf Riza
Lajme / Drejtësi

I vazhdohet paraburgimi Ilir Abdullahut, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e policit Triumf Riza

Ilir Abdullahut i njohur si Liza, i është vazhduar paraburgimi edhe dy muaj. Ai dyshohet se është i përfshirë në vrasjen e policit Triumf Riza. Lajmin  e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelores në Prishtinë, Mirlinda Gashi, shkruan gazeta online Reporteri.net. “Pas kërkesës së Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për vazhdimin e masës së

Scroll to Top