TikTak.al

Lajme / E fundit

Konfiskohet armatim në veri, Policia e Kosovës bashkë me ministrin Sveçla thërrasin konferencë për media
Lajme / E fundit

Konfiskohet armatim në veri, Policia e Kosovës bashkë me ministrin Sveçla thërrasin konferencë për media

Policia e Kosovës njoftoi sonte se do të mbahet një konferencë për media në orën 19:30, shkruan Reporteri.net. Policia përmes një njoftimi thotë se konferenca mbahet në objektin e Drejtorisë Rajonale Policore-Mitrovicë Veri, në të cilën do të paraqiten detaje rreth një operacioni policor të gjetjes dhe konfiskimit të një sasie të armatimit. Në këtë

Dyshohet për tentim-vrasje, po e hetojmë
Lajme / E fundit

Dyshohet për tentim-vrasje, po e hetojmë

Zëvendësministri për Kthim në Qeverinë e Kosovës, Radoica Radomiroviq, ka shkruar të dielën në Facebook se në Leposaviq ka pasur tentativë vrasjeje ndaj Marko Jablanoviqit, anëtarit të partisë së Nenad Rashiq. Veton Elshani, Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Veriut, ka thënë se në Leposaviq pas mësnate dyshohet se ka pasur

Manastiri i Deçanit regjistron pronësinë e 24 hektarëve tokë
Lajme / E fundit

Manastiri i Deçanit regjistron pronësinë e 24 hektarëve tokë

Dioqeza e Rashkës dhe Prizrenit e Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë ka bërë të ditur se Manastiri i Deçanit ka regjistruar në emër të tij 24 hektarë tokë në Kadastrën qendrore të Kosovës, në Prishtinë. “Dioqeza e Rashkës-Prizrenit e Kishës Ortodokse Serbe konfirmon se përfaqësuesi i autorizuar i Manastirit të Deçanit sot në Kadastrën Qendrore

Scroll to Top