TikTak.al

Lajme / Ekonomi

Janë dyfishuar eksportet dhe investimet e huaja direkte
Lajme / Ekonomi

Janë dyfishuar eksportet dhe investimet e huaja direkte

Kryeministri Albin Kurti dje në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizje Vetëvendosje foli edhe për ekonominë e vendit. Ai ka thënë se janë dyfishuar dyfishuar eksportet dhe investimet e huaja direkte, shkruan Reporteri.net. “Rritja ekonomike qëndron mesatarisht në 6.2% me 4% rritje vitin e kaluar, janë dyfishuar eksportet dhe investimet e huaja direkte dhe raporti mes

“Investimet kapitale 2023 më të lartat ndonjëherë”, si i reagoi opozita ministrit të Financave
Lajme / Ekonomi

“Investimet kapitale 2023 më të lartat ndonjëherë”, si i reagoi opozita ministrit të Financave

Një status i publikuar në Facebook nga ministri i Financave, Hekuran Murati, ku tha se investimet kapitale 2023 janë më të lartat ndonjëherë, ka bërë që ndaj tij të reagojnë ashpër partitë opozitare, shkruan Reporteri.net. Hekuran Murati ka thënë se investimet kapitale për vitin 2023 kanë shënuar rritje prej 33 për qind, e që siç

Scroll to Top