TikTak.al

Lajme / EKSKLUZIVE

Rusia lëshon fletarrest ndërkombëtar për komandantin e Njësisë Speciale, Besart Ahmeti
Lajme / EKSKLUZIVE

Rusia lëshon fletarrest ndërkombëtar për komandantin e Njësisë Speciale, Besart Ahmeti

Kapiteni Besart Ahmeti, shef i Njësisë Speciale Operative të Policisë së Kosovës është shpallur në kërkim nga Rusia. Burime të gazetës online Reporteri.net bëjnë të ditur se ndaj Ahmetit, Rusia ka lëshuar një fletarrest ndërkombëtar. Fletarresti ndaj tij vjen pas ngjarjeve të 24 shtatorit të vitit të kaluar në Banjskë dhe si kundërpërgjigje ndaj fletarrestit

Njeriu i VV’së, kryeshef në KRU “Gjakova” arrestohet në Bullgari
Lajme / EKSKLUZIVE

Njeriu i VV’së, kryeshef në KRU “Gjakova” arrestohet në Bullgari

Kryeshefi i KRU “Gjakova”, Hasan Krasniqi, është arrestuar në Bullgari, në bazë të një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Policia italiane për dyshimet për trafikimin me qenie njerëzore, raporton me burime gazeta online Reporteri.net.  Arrestimi i Krasniqit ka ndodhur qysh me 19 shkurt 2024, merr vesh gazeta online Reporteri.net. Ai u kap nga autoritetet bullgare

Scroll to Top