Vepra dhe jeta e kryekomandantit Adem Jashari e ka frymëzuar popullin tonë
Lajme / Epopeja e UÇK-së

Vepra dhe jeta e kryekomandantit Adem Jashari e ka frymëzuar popullin tonë

Për Epopenë e UÇK-së në Kuvendin e Kosovës të martën kanë peformuar këngëtarët e njohur të muzikës folklorike, Shkurte Fejza dhe Ilir Shaqiri. Më pas ata bashkë me presidenten, Vjosa Osmani, kryeministrin, Albin Kurti, kryeparlamentarin, Rifat Jashari, kanë shkuar mysafirë te kryeparlamentari Glauk Konjufca. Për këtë takim ka shkruar në Facebok, kryeministri Kurti, i cili