Dialogu, zgjedhjet në veri dhe dinari, Osmani takohet me Lajçakun
Lajme / Forumi Diplomatik

Dialogu, zgjedhjet në veri dhe dinari, Osmani takohet me Lajçakun

Emisari evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se në margjinat e Forumit Diplomatik në Antalya është takuar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, me të cilën ka biseduar për zhvillimet e fundit në dialog. “E vlerësoj bisedën e dobishme me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në margjinat e Forumit Diplomatik në Antalya. Folëm