TikTak.al

Lajme / Foto

Largimi i tij dhe Lajçakut lë një boshllëk në Ballkan në një kohë të pasigurt
Lajme / Foto

Largimi i tij dhe Lajçakut lë një boshllëk në Ballkan në një kohë të pasigurt

Profesori amerikan, Edward P. Joseph, ka bërë të ditur se është takuar me të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, shkruan Reporteri.net. Në një postim në platformën “X”, ai ka publikuar fotografi nga dreka lamtumirëse me emisarin amerikan. Tutje ai thotë se largimi i Escobarit së bashku me emisarin evropian, Miroslav Lajçak lënë

Ambasadori i SHBA-së, Hovenier, viziton kampin Notting Hill në veri të Kosovës
Lajme / Foto

Ambasadori i SHBA-së, Hovenier, viziton kampin Notting Hill në veri të Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, është takuar sot me ushtarët amerikanë të dislokuar në Komandën Rajonale në Lindje të misionit të KFOR-it, të udhëhequr nga NATO, në kampin Notting Hill. Hovenier është shoqëruar nga Komandanti Jason Baker, i cili e ka informuar atë për kontributin e SHBA-së në aktivitetet e përditshme

Kontingjenti i FSK-së merr pjesë në mesin e 43 shteteve në njërin nga ushtrimet më të mëdha në Turqi
Lajme / Foto

Kontingjenti i FSK-së merr pjesë në mesin e 43 shteteve në njërin nga ushtrimet më të mëdha në Turqi

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) nga Regjimenti i tretë i Këmbësorisë, i është bashkuar 43 shteteve që po marrin pjesë në njërin nga ushtrimet më të mëdha, i cili realizohet në Izmir të Republikës së Turqisë dhe udhëhiqet nga Armata Egjeane Turke. Sipas FSK-së, ushtrimi ka për qëllim prezantimin e aftësive

22 përfaqësues të Policisë së Kosovës u trajnuan nga DEA amerikane
Lajme / Foto

22 përfaqësues të Policisë së Kosovës u trajnuan nga DEA amerikane

Policia e Kosovës njofton se në bashkëpunim me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Programin Ndërkombëtar të Asistencës në Trajnim për Hetimet Kriminale të Departamentit të Drejtësisë (ICITAP) dhe Administratën për Zbatimin e Drogës (DEA), përfunduan me sukses kursin njëjavor për Informatorët Konfidencial të mbajtur në Prishtinë. Me anë të një njoftimi në Facebook

VV-ja bën krahasime të raportit të DASH-it ndër vite, këmbëngul se Qeveria aktuale qëndron më mirë se të kaluarat
Lajme / Foto

VV-ja bën krahasime të raportit të DASH-it ndër vite, këmbëngul se Qeveria aktuale qëndron më mirë se të kaluarat

Raportit të Departamentit amerikan të Shtetit dhe atë të Freedom House nuk i është gëzuar Lëvizja Vetëvendosje, parti në pushtet, derisa këmbëngul të lexohet secili raport i plotë. Madje, kjo parti këmbëngul se Qeveria aktuale qëndron më mirë se ato të kaluarat, shkruan Reporteri.net. “Të gjitha raportet ndërkombëtare theksojnë korrupsionin afatgjatë të ngulitur në institucionet

Rikthimi ynë në mërgatë është natyral
Lajme / Foto

Rikthimi ynë në mërgatë është natyral

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nga ky vikend, ka filluar me tubime në Mërgatë. Sot ka mbajtur një tubim në Mynih të Gjermanisë, me bashkatdhetarët atje. I pranishëm në këtë tubim në mesin e mërgimtarëve ishte edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë. Abdixhiku, gjatë fjalimit të tij tha se ardhja

Ushtarët e FSK-së me performancë të lartë në garën “Luftëtari më i mirë” në Iowa të SHBA-së
Lajme / Foto

Ushtarët e FSK-së me performancë të lartë në garën “Luftëtari më i mirë” në Iowa të SHBA-së

Forca e Sigurisë së Kosovës(FSK) përmes një njoftimi ka treguar se pjesëtarët e saj Agron Bojku dhe Emir Ahmetaj në garën e “Luftëtari më i mirë” në Ajova të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë treguar performancë të lartë duke përfaqësuar Kosovën në mënyrën më të mirë. Renditja e ushtarëve të FSK-së në këtë

Scroll to Top