Kontributi i Konushevcit është i paçmueshëm, ai është emër i artë në historinë moderne të Kosovës
Lajme / Heroi i Kombit

Kontributi i Konushevcit është i paçmueshëm, ai është emër i artë në historinë moderne të Kosovës

Në nderim të jetës, veprës dhe sakrificës së komandantit Ilir Konushevci dhe doktorit Hazir Mala, mëngjesin e sotëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë, njofton Kryeministria, transmeton Reporteri.net. Duke e kujtuar komandantin Konushevci në 26- vjetorin e rënies, Kryeministri Kurti tha