Dezinformatat ruse mund t’i rrisin tensionet në Kosovë
Lajme / Ioanna Lachana

Dezinformatat ruse mund t’i rrisin tensionet në Kosovë

Ballkani Perëndimor është duke u përballur me dezinformata prej Rusisë, përmes së cilave Moska tenton të pengojë integrimin e rajonit në Bashkimin Evropian. Kështu ka thënë zëdhënësja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Ioanna Lachana, përgjatë një interviste për platformën The Geopost. Sipas saj, Kremlini po tenton të përhapë në Kosovë narrativa pro Rusisë, dhe të