Kryeministri Kurti i bashkohet Paradës së Krenarisë në Prishtinë
Lajme / Java e Krenarisë

Kryeministri Kurti i bashkohet Paradës së Krenarisë në Prishtinë

Nën sloganin “Kemi qenë dhe do t’jemi”, ka nisur Parada e Krenarisë në Prishtinë. Në nisje të saj, paradës i është bashkuar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shkruan gazeta online Reporteri.net. Ai është i shoqëruar nga Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku dhe ai i Shëndetësisë, Arben Vitia.  Në paradë është parë edhe kryetari i