Me shpalljen e zgjedhjeve fillon numërimi prapthi për Kurtin, 51 përqindëshi nuk është më me të
Lajme / Kërkesa për zgjedhje

Me shpalljen e zgjedhjeve fillon numërimi prapthi për Kurtin, 51 përqindëshi nuk është më me të

Rreth gatishmërisë së kryeministrit Kurti për shpalljen e zgjedheve të reja, i pari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se më në fund kryeministri i është përgjigjur thirrjes së tij që nga korriku i vitit 2023, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Krasniqi i bindur tha se Kurti dhe Qeveria e tij kanë dështuar në përmbushjen e