SHBA-ja zmbraps kërcënimet nga Serbia: NATO-ja është gati
Lajme / Konferenca e Hovenierit

SHBA-ja zmbraps kërcënimet nga Serbia: NATO-ja është gati

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier është takuar me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe pas takimit ka mbajtur një konferencë për media para objektit të qeverisë. Takimin me Bislimin e ka cilësuar si rutinë dhe i ka kushtuar vëmendje kërcënimeve nga Serbia. Ai ka thënë se SHBA-ja ka qëndruar e palëkundur afër Kosovës dhe çfarëdo kërcënimi